Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Evlilik kadini sismanlatiyor

Kadinlar erkek arkadaslariyla birlikte ayni evde yasamaya baslamalarinin ardindan sagliksiz besleniyor ve kilo aliyor. Erkekler ise ayni evde yasamaktan kârli çikiyor.

Complete Nutrition dergisinde yayimlanan arastirma; kadinlarin esleriyle ayni evi paylasmalariyla birlikte yeme aliskanliklarinin degistigini, yag ve seker agirlikli beslenmeye basladiklarini ortaya koyuyor.

Newcastle Üniversitesi’ndeki uzmanlar beslenme aliskanliklarindaki degisikliklerin, eslerin birbirini memnun etme çabasi nedeniyle gerçeklestigini söylüyor.

Arastirma kapsaminda, binlerce evli ya da beraber yasayan çiftin yeme aliskanliklari ve hayat tarzlariyla ilgili yapilan bir dizi çalisma degerlendirilmis ve ayni sonuçlara varilmis.

Erkekler, beraber yasamaya baslamalarinin ardindan kendilerini eskiye oranla daha hafif, saglikli, meyve ve sebze agirlikli yemekler yerken bulurken; kadinlar daha agir yemekler yiyor.

ABD’li 20 çift üzerinde yapilan bir arastirmaya göre beraber yasamaya baslamalarinin ardindan erkekler daha az, kadinlar ise daha fazla et tüketiyor.

ABD’de 9 bin 43 yetiskin üzerinde yapilan bir diger çalismaya göre ise; kadinlar evlenmeleri ardindan kilo alirken, bosanmalari ardindan kilo kaybina ugruyor.

Arastirmacilar, bunun evlilik süresince daha düzenli yeme aliskanliklari ve egzersize ayiracak daha az zaman olmasiyla alâkali oldugunu söylüyor.

Arastirmayi yürüten uzmanlardan Dr. Amelia Lake, “Kadinlarin önemli bir bölümü eslerinin kendi yemek yeme aliskanliklari üzerine olumsuz etkisi oldugunu söylüyor; erkekler ise eslerinin etkisinin olumlu oldugu görüsünde” diyor.

Lake’e göre, “Eslerden biri, sürekli ‘hazir yemek’ derken, digeri ‘salata’ derse bu sorun yaratir ve bazi tavizlerde bulunulmasi gerektigi asikar”.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası