Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Kisiye özel excimer laser tedavisi ile gözlük ve kontak lenselere elveda...

Yillardir büyük sikintilarla kullanilan gözlük ya da kontakt lenslerden güvenilir bir sekilde kurtulmak artik çok kolay. Dünya teknolojisinin geldigi son nokta olan kisiye özel excimer laser tedavisi Wavefront yöntemi ile dakikalar içinde gözlük ya da lens kullanilmayan bir hayata baslamak mümkün.

Refraktif Cerrahi

Refraktif cerrahi, göz özellikleri uygun olan hastalarda gözlük ya da kontakt lens bagimliligini ortadan kaldirmak için yapilan girisimlerin tümüne verilen addir. Bu amaçla uygulanan en sik yöntem excimer laser ile fotoablasyondur. Laser isinlarinin gözün en disinda bulunan kornea tabakasina odaklanmasi ile bu bölge yeniden sekillendirilmektedir. 15 yili askin süredir tüm dünyada güvenle uygulanan bu yöntem sayesinde milyonlarca insan gözlükten kurtulmustur.

Wavefront Tedavisi

Standart laser tedavisinde yalnizca hastanin gözlük derecesi esas alinarak bir laser düzeltmesi yapilir. Wavefront tedavisinde ise wavefront cihazi, kornea tabakasi , göz mercegi ve sinir tabakasinda olusan isik saçilmalarini ayrintili bir sekilde ölçer ve bu ölçüme göre bir tedavi semasi düzenler. Wavefront cihazinda hesaplanan tedavi semasi laser cihazina aktarilir ve böylece kisiye özel laser tedavisi yapilir. Wavefront sistemi ile laser tedavisi uygulanmis olan hastalarda tedavi sonrasinda standart laser tedavisine göre daha kaliteli görüs elde edilebildigi gibi gece görüs problemleri de daha az ortaya çikmaktadir. Bu sebeple gece uzun süre araba kullanmasi gereken sürücülerde veya meslegi gece ile iliskili olanlarda Wavefront tedavisinin tercih edilmesi daha uygundur. Laser tedavisi öncesi yapilan ölçümlerde göz bebegi çapi yapisal olarak genis bulunan hastalarda da Wavefont tek seçenek olma özelligi tasimaktadir.

Wavefront tedavisinin en önemli uygulama alanlarindan birini de standart laser tedavisi ile basari saglanamamis hastalar olusturur. Standart laser tedavisi sonrasinda gözünde kusur kalmis, gece görüs problemi olan veya herhangi bir baska sebeple tedavinin uygun yapilamadigi hastalarda mutlaka Wavefront tedavisinin tercih edilmesi gerekmektedir.

Yüksek teknolojinin kullanildigi Hisar Intercontinental Hospital‘da da uygulanan bu tedaviye iris tanima sistemi ve intralase laser’in de eklenmesi ile daha basarili sonuçlar alinmaktadir.

Op. Dr. Ali Sipahier
Göz Hastaliklari Uzmani
Hisar Intercontinental Hospital
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası