Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Kisiye özel excimer laser tedavisi ile gözlük ve kontak lenselere elveda...

Yillardir büyük sikintilarla kullanilan gözlük ya da kontakt lenslerden güvenilir bir sekilde kurtulmak artik çok kolay. Dünya teknolojisinin geldigi son nokta olan kisiye özel excimer laser tedavisi Wavefront yöntemi ile dakikalar içinde gözlük ya da lens kullanilmayan bir hayata baslamak mümkün.

Refraktif Cerrahi

Refraktif cerrahi, göz özellikleri uygun olan hastalarda gözlük ya da kontakt lens bagimliligini ortadan kaldirmak için yapilan girisimlerin tümüne verilen addir. Bu amaçla uygulanan en sik yöntem excimer laser ile fotoablasyondur. Laser isinlarinin gözün en disinda bulunan kornea tabakasina odaklanmasi ile bu bölge yeniden sekillendirilmektedir. 15 yili askin süredir tüm dünyada güvenle uygulanan bu yöntem sayesinde milyonlarca insan gözlükten kurtulmustur.

Wavefront Tedavisi

Standart laser tedavisinde yalnizca hastanin gözlük derecesi esas alinarak bir laser düzeltmesi yapilir. Wavefront tedavisinde ise wavefront cihazi, kornea tabakasi , göz mercegi ve sinir tabakasinda olusan isik saçilmalarini ayrintili bir sekilde ölçer ve bu ölçüme göre bir tedavi semasi düzenler. Wavefront cihazinda hesaplanan tedavi semasi laser cihazina aktarilir ve böylece kisiye özel laser tedavisi yapilir. Wavefront sistemi ile laser tedavisi uygulanmis olan hastalarda tedavi sonrasinda standart laser tedavisine göre daha kaliteli görüs elde edilebildigi gibi gece görüs problemleri de daha az ortaya çikmaktadir. Bu sebeple gece uzun süre araba kullanmasi gereken sürücülerde veya meslegi gece ile iliskili olanlarda Wavefront tedavisinin tercih edilmesi daha uygundur. Laser tedavisi öncesi yapilan ölçümlerde göz bebegi çapi yapisal olarak genis bulunan hastalarda da Wavefont tek seçenek olma özelligi tasimaktadir.

Wavefront tedavisinin en önemli uygulama alanlarindan birini de standart laser tedavisi ile basari saglanamamis hastalar olusturur. Standart laser tedavisi sonrasinda gözünde kusur kalmis, gece görüs problemi olan veya herhangi bir baska sebeple tedavinin uygun yapilamadigi hastalarda mutlaka Wavefront tedavisinin tercih edilmesi gerekmektedir.

Yüksek teknolojinin kullanildigi Hisar Intercontinental Hospital‘da da uygulanan bu tedaviye iris tanima sistemi ve intralase laser’in de eklenmesi ile daha basarili sonuçlar alinmaktadir.

Op. Dr. Ali Sipahier
Göz Hastaliklari Uzmani
Hisar Intercontinental Hospital
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası