Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Türkiye’nin solunum yolu enfeksiyonlari haritasi çikariliyor!

Akut solunum yolu enfeksiyonlari en sik doktora basvurma nedeni. Bu enfeksiyonlardan korunmanin yollarini bilmek, hastalikla bas etmekten çok daha kolay.

Her yil milyonlarca kisiyi etkileyen solunum yolu enfeksiyonlari, hastaneye yatisi gerektirecek kadar agir hastalik tablolarina neden olabiliyor. www.koruyucumelek.net, solunum yolu enfeksiyonlarinin Türkiye’deki haritasini çikararak bu konudaki toplum bilincine katkida bulunmayi hedefliyor. Bir ay boyunca bu enfeksiyonlarla ile ilgili www.koruyucumelek.net sitesindeki birkaç soruya yanit vererek hem Türkiye’nin solunum yolu enfeksiyonlari haritasinin olusmasina yardimci olabilir hem de hediye kazanabilirsiniz.

Dünya Saglik Örgütünün raporuna göre, doktor basvurularinin % 20’sinin, isgücü kaybinin %30’unun ve antibiyotik reçetelerinin %75’inin nedeni, solunum yolu enfeksiyonlari.

Yapilan arastirmalar gösteriyor ki; solunum yolu enfeksiyonlari isgücü kaybi, okula devamsizlik gibi önemli sosyoekonomik sorunlara neden oluyor. Yasam kalitesi üzerinde de olumsuz etkileri olan solunum yollari enfeksiyonlarinin görülme sikligini ve komplikasyonlarini azaltmak için yeni korunma yöntemleri bulmak sart.

Solunum yolu enfeksiyonlari nelerdir?

Grip, soguk alginligi ( nezle), bronsit, sinüzit, farenjit gibi solunum yolu organlarini tutan hastaliklara "solunum yolu enfeksiyonlari" denir.

Bu hastaliklarin önemi hakkinda bir fikir sahibi olmak için, solunum yolu enfeksiyonlarinin bütün dünyada doktor muayenelerinin %20'sini ve 5 yas altindaki çocuklarda meydana gelen hastaliklarin %50'sini olusturduklarini düsünmek yeterli.

Ankete Katilin, Hem Bilgilenin Hem Kazanin!

Solunum yolu enfeksiyonlarinin neden oldugu bu olumsuz sonuçlari en aza indirmek, toplam tedavi masrafini ve enfeksiyon sikligini düsürmek için hastaligi tanimak ve korunma yöntemlerini bilmek çok önemli. www.koruyucumelek.net, solunum yolu enfeksiyonlarinin Türkiye’deki haritasini çikararak bu konudaki toplum bilincine katkida bulunmayi hedefliyor.

www.koruyucumelek.net sitesini ziyaret edenler, sitede yer alan anket sorularini yanitliyorlar. Anket ile tekrarlayan solunum yolu enfeksiyonlarinin sikligi, neden oldugu is kayiplari ve yasama etkisi konusunda ipuçlarina varilmasi hedefleniyor. Bu ankete katilanlar koruyucumelek.net'ten özel bir hediye de kazanacak. Akut solunum yolu enfeksiyonlari anketini yanitlamak için www.koruyucumelek.net sitesini ziyaret edebilirsiniz.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası