Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Disleri beyaz tutmanin yolu

Özellikle yatmadan önce 3 dakika süreyi sonuna kadar kullanip, dislerin düzgün ve teknigine uygun sekilde firçalanmasi durumunda çürümelere ve sararmalara karsi önlem alinmis oluyor. Dis Hekimi Emek Külür, günümüzde herkesin saglikli ve beyaz dislere sahip olmak istedigini söyleyerek, yeni uygulamaya basladiklari yöntemle 1.5 saatte disleri eski beyazligina kavusturduklarini belirtiyor.

Düzgün dislere, özellikle de dogal disleri koruyarak sahip olmanin her yasta mümkün oldugunu belirten Dis Hekimi Emek Külür, ortodontinin buna imkan tanidigini kaydediyor. Dr. Külür, "'Düzgün, temiz ve beyaz disler gerçekten de kisinin kendine verdigi önemi, kültürel yapisini, karakterini ortaya koymakta. Çok düzgün disleri olan kisilere herkes imrenir" seklinde konusuyor.

Dislerin günde iki kere firçalanmasinin gerektigini söyleyen Külür, özellikle yatmadan önce 3 dakika süreyi sonuna kadar kullanip, teknigine uygun sekilde firçalanmasinin üzerinde duruyor. Dislerin tek tek özenle firçalanmasi ve günde bir defa dis ipi kullanilmasi halinde dislerin sagligina kavusacagini belirten Külür, bu durumda beyazlatma için doktora ihtiyaç kalmayacagini dile getiriyor.

Dr. Külür, besin artiklarindan dis yüzeyine yapisan kalintilarin firça ile temizlendigi sürece saglikli temiz dis ve dis etlerine sahip olunacagini vurguluyor. Dis renklerinin ten, saç rengi gibi kalitimsal oldugunu söyleyen Külür, "Beyazlatma disinizin dogal rengini daha beyaz yapabilmemizi saglamakta" diyor.

Özellikle dis yapisinda meydana gelen bozukluklarin hangi yasta olursa olsun tel takilarak düzeltilebildigini söyleyen Külür, artik bu tellerin dislerle ayni renkte olanlarinin ve disardan fark edilmeyen modellerinin gelistirildigini anlatiyor.

Yeni gelistirilen bir diger yöntemle sararmis disler eski beyazligina kavusuyor. 1,5 saatlik bir tedaviden sonra dislerin 8-10 kat daha beyaz haline geldigini söyleyen Külür, dis yüzeyi temizligi ile beyazlatma isleminin farkli oldugunu söylüyor.

Beyazlatma yönteminin dis minesine zarar vermedigini hatirlatan Külür, "Dis yapisi gözle görülmeyen kanalciklar içermektedir ve bu kanalciklar içinde de sivi vardir. Disimiz agiz içinden sürekli sivi emmektedir. Tipki bir sünger gibi, bu yüzden çok içilen çay, kahve, kola, kirmizi sarap gibi renkli içecekler dislerin rengini koyulastirmaktadir" diyor. Dr. Külür, yeni metotta disin yapisinin bozulmadan sivi dengesinin degisimi ile beyazlatilmanin yapildigini belirtiyor.

Islem tamamlandiktan sonra düzgün firçalama ve renkli sivi içeceklerinden uzak kalinmasini öneren Külür, "Bunun yaninda eve verilecek ev beyazlatma kiti ile her ay 1 saatinizi ayirarak verecegimiz ilacin uygulanmasi ile bu süreyi uzatabilir ayni zamanda ilk günkü beyazliginizi koruyabilirsiniz. Beyazligi takviye etme amaciyla kalem ruj seklindeki beyazlatma ilacini dislerinizi firçaladiktan sonra dislerinize sürüp 3 dk bekleyip yine dislerinizin ilk günkü beyazligina dönmesini saglayabilirsiniz" seklinde konusuyor. Dis beyazlatmanin, bilimin estetik ve kozmetik olarak bize kazandirdigi avantajlardan biri oldugunu belirten Dr. Külür, düzgün tekniklerle ve ürünlerle alinan sonuçlarin insanlari tatmin ettigini sözlerine ekliyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası