Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Disleri beyaz tutmanin yolu

Özellikle yatmadan önce 3 dakika süreyi sonuna kadar kullanip, dislerin düzgün ve teknigine uygun sekilde firçalanmasi durumunda çürümelere ve sararmalara karsi önlem alinmis oluyor. Dis Hekimi Emek Külür, günümüzde herkesin saglikli ve beyaz dislere sahip olmak istedigini söyleyerek, yeni uygulamaya basladiklari yöntemle 1.5 saatte disleri eski beyazligina kavusturduklarini belirtiyor.

Düzgün dislere, özellikle de dogal disleri koruyarak sahip olmanin her yasta mümkün oldugunu belirten Dis Hekimi Emek Külür, ortodontinin buna imkan tanidigini kaydediyor. Dr. Külür, "'Düzgün, temiz ve beyaz disler gerçekten de kisinin kendine verdigi önemi, kültürel yapisini, karakterini ortaya koymakta. Çok düzgün disleri olan kisilere herkes imrenir" seklinde konusuyor.

Dislerin günde iki kere firçalanmasinin gerektigini söyleyen Külür, özellikle yatmadan önce 3 dakika süreyi sonuna kadar kullanip, teknigine uygun sekilde firçalanmasinin üzerinde duruyor. Dislerin tek tek özenle firçalanmasi ve günde bir defa dis ipi kullanilmasi halinde dislerin sagligina kavusacagini belirten Külür, bu durumda beyazlatma için doktora ihtiyaç kalmayacagini dile getiriyor.

Dr. Külür, besin artiklarindan dis yüzeyine yapisan kalintilarin firça ile temizlendigi sürece saglikli temiz dis ve dis etlerine sahip olunacagini vurguluyor. Dis renklerinin ten, saç rengi gibi kalitimsal oldugunu söyleyen Külür, "Beyazlatma disinizin dogal rengini daha beyaz yapabilmemizi saglamakta" diyor.

Özellikle dis yapisinda meydana gelen bozukluklarin hangi yasta olursa olsun tel takilarak düzeltilebildigini söyleyen Külür, artik bu tellerin dislerle ayni renkte olanlarinin ve disardan fark edilmeyen modellerinin gelistirildigini anlatiyor.

Yeni gelistirilen bir diger yöntemle sararmis disler eski beyazligina kavusuyor. 1,5 saatlik bir tedaviden sonra dislerin 8-10 kat daha beyaz haline geldigini söyleyen Külür, dis yüzeyi temizligi ile beyazlatma isleminin farkli oldugunu söylüyor.

Beyazlatma yönteminin dis minesine zarar vermedigini hatirlatan Külür, "Dis yapisi gözle görülmeyen kanalciklar içermektedir ve bu kanalciklar içinde de sivi vardir. Disimiz agiz içinden sürekli sivi emmektedir. Tipki bir sünger gibi, bu yüzden çok içilen çay, kahve, kola, kirmizi sarap gibi renkli içecekler dislerin rengini koyulastirmaktadir" diyor. Dr. Külür, yeni metotta disin yapisinin bozulmadan sivi dengesinin degisimi ile beyazlatilmanin yapildigini belirtiyor.

Islem tamamlandiktan sonra düzgün firçalama ve renkli sivi içeceklerinden uzak kalinmasini öneren Külür, "Bunun yaninda eve verilecek ev beyazlatma kiti ile her ay 1 saatinizi ayirarak verecegimiz ilacin uygulanmasi ile bu süreyi uzatabilir ayni zamanda ilk günkü beyazliginizi koruyabilirsiniz. Beyazligi takviye etme amaciyla kalem ruj seklindeki beyazlatma ilacini dislerinizi firçaladiktan sonra dislerinize sürüp 3 dk bekleyip yine dislerinizin ilk günkü beyazligina dönmesini saglayabilirsiniz" seklinde konusuyor. Dis beyazlatmanin, bilimin estetik ve kozmetik olarak bize kazandirdigi avantajlardan biri oldugunu belirten Dr. Külür, düzgün tekniklerle ve ürünlerle alinan sonuçlarin insanlari tatmin ettigini sözlerine ekliyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH -
Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05414005451

Çocuk hastaya acil B rh negatif granülosit ihtiyacı var. Lütfen destek verelim. Gelmeden önce arayınız.

Tarih: 2/10/2020 6:54:44 AM
Yıldız Akuş
  Aranan Kan: B RH +
Antalya MedikalPark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05053714764

B rh + granülosit ihtiyacı var. Gelmeden önce arayınız. Sağolun.

Tarih: 2/1/2020 4:44:46 AM
Emir Haberal
  Aranan Kan: AB RH +
Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05353037319

AB rh pozitif trombosit ihtiyacı. Gelmeden önce arayınız. SAĞOLUN

Tarih: 1/31/2020 6:55:16 AM
Abdullah Abdulsamed
  Aranan Kan: A RH +
Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0506 069 3484

Yardım em. Acil. A rh pozitif kana ihtiyaç var. Gelmeden önce arayınız. Sağolun

Tarih: 1/26/2020 3:05:57 AM
Zana Hanım
  Aranan Kan: 0 RH -
Denizli Pamukkale Üniversitesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05448744869

Lütfen destek. 0 rh - negatif *beyaz* kan ihtiyacı var. Şartlar: 60 yaş altında olmak, son 10 gündür ilaç kullanmş olmak. Destek olalım. Gelmeden önce arayınız. Sağolun.

Tarih: 1/24/2020 6:28:44 AM
Minire Kıymaz
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası