Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Disleri beyaz tutmanin yolu

Özellikle yatmadan önce 3 dakika süreyi sonuna kadar kullanip, dislerin düzgün ve teknigine uygun sekilde firçalanmasi durumunda çürümelere ve sararmalara karsi önlem alinmis oluyor. Dis Hekimi Emek Külür, günümüzde herkesin saglikli ve beyaz dislere sahip olmak istedigini söyleyerek, yeni uygulamaya basladiklari yöntemle 1.5 saatte disleri eski beyazligina kavusturduklarini belirtiyor.

Düzgün dislere, özellikle de dogal disleri koruyarak sahip olmanin her yasta mümkün oldugunu belirten Dis Hekimi Emek Külür, ortodontinin buna imkan tanidigini kaydediyor. Dr. Külür, "'Düzgün, temiz ve beyaz disler gerçekten de kisinin kendine verdigi önemi, kültürel yapisini, karakterini ortaya koymakta. Çok düzgün disleri olan kisilere herkes imrenir" seklinde konusuyor.

Dislerin günde iki kere firçalanmasinin gerektigini söyleyen Külür, özellikle yatmadan önce 3 dakika süreyi sonuna kadar kullanip, teknigine uygun sekilde firçalanmasinin üzerinde duruyor. Dislerin tek tek özenle firçalanmasi ve günde bir defa dis ipi kullanilmasi halinde dislerin sagligina kavusacagini belirten Külür, bu durumda beyazlatma için doktora ihtiyaç kalmayacagini dile getiriyor.

Dr. Külür, besin artiklarindan dis yüzeyine yapisan kalintilarin firça ile temizlendigi sürece saglikli temiz dis ve dis etlerine sahip olunacagini vurguluyor. Dis renklerinin ten, saç rengi gibi kalitimsal oldugunu söyleyen Külür, "Beyazlatma disinizin dogal rengini daha beyaz yapabilmemizi saglamakta" diyor.

Özellikle dis yapisinda meydana gelen bozukluklarin hangi yasta olursa olsun tel takilarak düzeltilebildigini söyleyen Külür, artik bu tellerin dislerle ayni renkte olanlarinin ve disardan fark edilmeyen modellerinin gelistirildigini anlatiyor.

Yeni gelistirilen bir diger yöntemle sararmis disler eski beyazligina kavusuyor. 1,5 saatlik bir tedaviden sonra dislerin 8-10 kat daha beyaz haline geldigini söyleyen Külür, dis yüzeyi temizligi ile beyazlatma isleminin farkli oldugunu söylüyor.

Beyazlatma yönteminin dis minesine zarar vermedigini hatirlatan Külür, "Dis yapisi gözle görülmeyen kanalciklar içermektedir ve bu kanalciklar içinde de sivi vardir. Disimiz agiz içinden sürekli sivi emmektedir. Tipki bir sünger gibi, bu yüzden çok içilen çay, kahve, kola, kirmizi sarap gibi renkli içecekler dislerin rengini koyulastirmaktadir" diyor. Dr. Külür, yeni metotta disin yapisinin bozulmadan sivi dengesinin degisimi ile beyazlatilmanin yapildigini belirtiyor.

Islem tamamlandiktan sonra düzgün firçalama ve renkli sivi içeceklerinden uzak kalinmasini öneren Külür, "Bunun yaninda eve verilecek ev beyazlatma kiti ile her ay 1 saatinizi ayirarak verecegimiz ilacin uygulanmasi ile bu süreyi uzatabilir ayni zamanda ilk günkü beyazliginizi koruyabilirsiniz. Beyazligi takviye etme amaciyla kalem ruj seklindeki beyazlatma ilacini dislerinizi firçaladiktan sonra dislerinize sürüp 3 dk bekleyip yine dislerinizin ilk günkü beyazligina dönmesini saglayabilirsiniz" seklinde konusuyor. Dis beyazlatmanin, bilimin estetik ve kozmetik olarak bize kazandirdigi avantajlardan biri oldugunu belirten Dr. Külür, düzgün tekniklerle ve ürünlerle alinan sonuçlarin insanlari tatmin ettigini sözlerine ekliyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası