Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


TURKCELL’DEN HASTANELERE MOBIL DESTEK

“SMS ILE RANDEVU” SISTEMI, RANDEVU ALMAK IÇIN TELEFON BASINDA VE KUYRUKTA BEKLEME DÖNEMINI SONA ERDIRIYOR

Turkcell ve SRS isbirligiyle sunulan “SMS ile Randevu Sistemi”, hastanelerden randevu almayi kolaylastiriyor. Artik cep telefonundan 3443’e gönderilecek bir kisa mesaj ile randevu alinabiliyor.

Devlet hastanelerinin telefonlu randevu sistemlerindeki yogunluk nedeniyle randevu alamayanlar, Turkcell ve SRS Iletisim Hizmetleri isbirligi ile olusturulan “SMS ile randevu” sistemi sayesinde kolayca hastanelerden görüsme tarihi alabiliyorlar.

Servis, ilk kez Bursa Devlet Hastanesi tarafindan uygulanmaya baslandi. Bursa’da Bursa Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi ve Bursa Devlet Hastanesi Hürriyet, Heykel, Çekirge Polikliniklerinde uygulamaya giren “SMS ile Randevu Sistemi”, Istanbul’da ise Istanbul Egitim ve Arastirma Hastanesi ile bu hastaneye bagli Osmaniye Semt Poliklinigi’nde, Dr. Siyami Ersek Gögüs Kalp ve Damar Cerrahisi Egitim ve Arastirma Hastanesi ve SSK Göztepe Egitim Hastanesi hastanesinde uygulaniyor.

Sistemin alt yapisini gelistiren SRS yetkilileri sistemin tüm hastanelere ücretsiz olarak kisa sürede kurulabilecegini belirtirken, kullanimi kolay ve telefonla randevudan daha ucuz olan servisin tüm Türkiye’de hizla yayginlasmasi bekleniyor.

SMS ile randevu servisinden yararlanmak isteyenlerin, hastane kodu, sicil numarasi ve muayene olmak istedikleri bölümün adini birer bosluk birakarak yazdiktan sonra, kisa mesaj olarak 3443’e göndermeleri yeterli olacak. Randevu talepleri gene kisa mesajla yanitlanacak.

Tüm Turkcell abonelerinin yararlanabildigi SMS ile randevu servisi faturali hatlar için 2 kisa mesaj, ön ödemeli hatlar için (Hazir Kart ve Muhabbet Kart) 4 kontör üzerinden ücretlendirilecek.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası