Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Manyetik tedavinin etkisi yok

Amerikali bilimadamlari, sirt agrisindan kansere kadar birçok hastaligi tedavi ettigi söylenen manyetik terapinin etkisiz oldugunu belirledi.

ABD'nin Philadelphia kentindeki Drexel Üniversitesi ile California'daki Kaiser Tip Merkezi'nde yapilan ve Ingiliz Tip Dergisi'nde yayimlanan arastirmaya göre, bilezik ve ayakkabi tabanligi ile bilek ve diz bandi gibi biçimlerde ve tedavi aleti adiyla satilan bu malzemenin, ispatlanmis bir etkisi bulunmuyor.

Arastirmayi yürüten ekip, tüm dünyada 1 milyar dolari askin bir pazar payina ulasan bu malzemenin, asil hastaligi tedaviden mahrum birakma riskine neden olduklarinin altini çizdi.

Tüm dünyada ve özellikle ABD'de basarili sporcularin da reklamini yaptigi bu tür manyetik tedavi aletlerine para dökmek yerine tibbi çözümlere güvenmenin daha dogru oldugunu vurgulayan doktorlar, bazi reklamlarda söz konusu malzemenin kanseri tedavi ettigi ve ömrü uzattigi gibi iddialarin gerçegi yansitmadigini ve hiçbir bilimsel veriyle desteklenmedigini kaydettiler.

ABD'deki arastirmada, bu alanda simdiye dek yapilan 10 inceleme gözden geçirilirken, son arastirmada deneklere haberleri olmadan gerçek ve sahte manyetik tedavi aletleri verildi. Arastirmanin sonunda, her iki grubun sonuçlari arasinda herhangi bir istatistiki fark görülmedi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası