Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Kirmizi et ereksiyon sorunu yaratiyor!

Kirmizi et seven erkekler dikkat! Asiri kirmizi et tüketimi kalbin yani sira cinsel organda erekte olamama sorununun yasanmasina neden olabiliyor.

Asiri kirmizi et tüketiminin kolesterolü ve trigiliseridi arttirarak damarlarin iç kisimlarinda bozulmalara yolaçtigi, bunun da gögüs agrisi, kalp çarpintisi, kalp krizine neden oldugu, ayrica ereksiyon sorunu yarattigi açiklandi.

Abant Izzet Baysal Üniversitesi Tip Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dali Baskani Prof. Dr. Cihangir Uyan, yalniz kalp damar hastalarinin degil, saglam bireylerin dahi asiri kirmizi et tüketiminden kaçinmalari gerektigini söyledi. Prof.Dr. Uyan, “Asiri kirmizi et tüketimi, zararli gruptan olan LBL kolesterolü ile trigiliseridin yükselmesine sebep olur. Kanda bulunan monosit denilen sekilli elemanlar bu yaglari emerek içine alirlar. Damarin içinde dolasan sekilli elemanlar, damarin endotel denilen iç duvarinda bir bozukluk olmasi halinde hemen oraya yerleserek damarin içini daraltmaya baslarlar'' dedi.

Sadece kalpte degil, vücudun her yerinde damar oldugunun unutulmamasi gerektigini belirten Prof.Dr. Uyan, söyle devam etti:

“Damarlardaki bu tikanma kalpte oldugu zaman gögüs agrisi, nefes darligi, çarpinti ve kalp krizine, ayak damarinda oldugu zaman bacakta kramp tarzi agrilar ve yürüyememe, beyin damarinda olmasi halinde inme-felce, böbrek damarinda oldugu zaman böbrek yetmezligine, cinsel organ damarinda olmasi halinde de cinsel yetersizlige neden olur. Erkeklerde istenildigi zaman cinsel fonksiyonu görememe gibi sikintilara neden olur. Asiri kirmizi et tüketimi kalbin yani sira cinsel organda erekte olamama sorununun yasanmasina neden olabiliyor.''

Kaynak: www.milliyet.com.tr

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası