Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Igdir'da karantina ilan edildi

Igdir'in Aralik ilçesinde kus gribi hastaligina rastlanmasinin ardindan polis bölgeyi siki denetim altina aldi. Araçlar bölgeye kanatli hayvan taramasindan sonra sokuluyor.

Ilçede kus gribi iki hafta önce binin üzerinde tavugun aniden telef olmasi üzerine ortaya çikti. Laboratuvar örneklerinin incelenmesinin ardindan dün kus gribi hastaliginin tespit edildigi kamuoyuna açiklandi.

Saglik Bakanligi, hastalik bölgesinde su anda herhangi bir insan vakasinin bulunmadigini ve toplum sagligi açisindan bütün önlemlerin alindigini duyurdu.

Bakanliktan yapilan yazili açiklamada, bölgede saglik çalisanlari ve halka, hastalik hakkinda gerekli bilgilerin verildigi vurgulandi. Bölgeye iki kisilik bir ekibin gönderildigi belirtildi.

Tarim ve Köyisleri Bakanligi da, bölgede 10 kilometrelik alanda karantina uygulandigini, kanatli hayvan giris-çikislarinin da yasaklandigini duyurdu.

Polis ekipleri, kanatli hayvan taramasindan sonra araçlari ilçeye sokuyor. Karantina alinan bölgede halk, tavuklarini Tarim Müdürlügü ekiplerine vermek istemiyor. Itlaf edilecegi korkusuyla hayvanlarini saklayanlar var.

Kus gribi hastaliginin görülmesi üzerine bölgede gereken tüm tedbirleri aldigini ifade eden yetkililer, bölgeye dezenfeksiyon ilaçlari ile ekipler için özel kiyafetlerin gönderildigini, dezenfeksiyon çalismalarinin ise devam ettigini belirtiyor.

Bölgede bin 559 hayvan hastalik nedeniyle ölürken, 359 hayvan da itlaf edildi. Yetkililer, çok fazla kanatli hareketi olmamasi nedeniyle korkulacak bir durumun olmadigini söylüyor.

Hastalik nedeniyle hayvanlari ölen ve itlaf edilen kisilere tazminatlarinin en kisa sürede ödenecegi de açiklandi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası