Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Palyaço Doktorlar Mutluluk Saçiyor!...

Hastanedeki Çocuklarin Geçirdikleri Zor Anlara Mutluluk Katmak Amaciyla Çalisan THEODORA Çocuk Hizmetleri Vakfi, Çocuklar Için Yaratici ve Eglendirici Aktiviteler Gerçeklestiriyor.

Hastanelerde kisa veya uzun dönemli tedavi gören çocuklarin acilarini hafifleterek, onlarin eglenmelerine ve gülmelerine yardimci olmayi hedefleyen THEODORA Çocuk Hizmetleri Vakfi, Istanbul’da 5 hastanede çocuklari ve ailelerini mutlu etmek için çalisiyor. THEODORA Çocuk Hizmetleri Vakfi tarafindan özenle seçilen profesyonel sanatçilar, ‘Theodora Palyaço Doktorlari’ olarak hastanelerde tedavi gören çocuklari müzik, sihirbazlik oyunlari ve hikayelerle eglendirip onlarin hos vakit geçirmelerini sagliyor. ‘Sevgi Doktorlari’, bu ziyaretlerinde saglik durumlari ve hareket kabiliyetine göre çocuklarin da katildiklari skeçler, oyunlar ve gösterilerle geçirdikleri zor anlarin etkisini hafifletmeye ve onlari neselendirmeye çalisiyorlar.

1993 yilinda, Isviçre’de André ve Jan Poulie kardesler tarafindan, anneleri Theodora Poulie’nin anisina kurulan vakif, Türkiye’de 2000 yilindan beri THEODORA Çocuk Hizmetleri Vakfi adiyla hizmet veriyor. Türkiye disinda 8 ülkede daha faaliyet gösteren Palyaço Doktor Projesi ile 108 Theodora Palyaço Doktoru, toplam 87 hastaneye her hafta periodik ziyaretler yaparak çocuklari mutlu ediyorlar. Türkiye genelinde, tüm hastanelerdeki çocuk kliniklerine ‘Palyaça Doktor’ programini yaymayi hedefleyen THEODORA Çocuk Hizmetleri Vakfi, bu hizmeti hastanelere ücretsiz olarak sunuyor.

HASTANELERDEKI ÇOCUKLARIMIZ IÇIN PALYAÇO DOKTORLAR

THEODORA Çocuk Hizmetleri Vakfi tarafindan özel olarak seçilmis ve yetistirilmis gösteri sanatçilari olan 8 ‘Palyaço Doktor’, yilda 24.000’in üzerinde çocuk ve refakatçi aileyi ziyaret ederek çocuklarin hastanede geçirdikleri zor zamanlari neselendiriyor. Profesyonel sanatçilar olan ve halihazirda sihirbazlik, rol yapma, hikaye anlatma, mim ve balon heykeltrasligi gibi çesitli sanatsal becerilere sahip ‘Palyaço Doktorlar’, hastane ortaminda çalisabilmeleri amaciyla özel egitimlerden geçmektedirler. Hasta bir çocuga ve çocugun ailesine nasil yaklasilmasi gerektigini bilmek vakif çalismalari için büyük önem tasidigindan Theodora sevgi doktorlarina, hastane prosedürleri, enfeksiyon kontrolü, fiziksel ve psikolojik hastalik bilgileri, hastalarin psiko-sosyal geçmislerinin göz önüne alinmasi ve hastanelerde bulunan pediatri servislerinin yapisi ile ilgili konularda tibbi egitimler verilmektedir. Görevleri en iyi hizmeti devamli olarak verebilmek olan ‘Palyaço Doktorlar’ hasta gizlilik kurallari çerçevesinde çalisarak herhangi bir terapi veya tibbi müdahalede bulunmamaktadirlar.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası