Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Diyet yapayim derken

Ingiltere'de yayimlanan The Daily Mirror gazetesinin verdigi habere göre, Atkins gibi yüksek yag, düsük karbonhidrat diyetleri kalbe yüksek oranda zarar veriyor.

Yüksek yag, düsük karbonhidrat diyeti yapan 19 kisi üzerinde incelemeler yapan bilim adamlari, diyet basladiktan iki hafta sonra, kalbin 'güç deposu'nda toplanan enerjinin kötü tamamen sifirlandigini gördü.

Ingiltere'de yayimlanan The Daily Mirror gazetesinin verdigi habere göre, kalp gücünün ani sekilde düsüsü ise kalp yetmezligine yol açabiliyor.

Ilk somut kanit

Oxford Üniversitesi'nden Ingiliz Kalp Vakfi Baskani profesör Kieran Clarke, "bu, Atkins diyetinin kalbin enerji depolama yetenegini körelttigini kanitlayan ilk çalisma" diyor.

Deneklerden birinin günlük yapmasi gereken kosusunu tamamlayamadigini söyleyen Clarke, "vücut genellikle uyum saglayicidir. Ama diyeti sona erdirdikten sonra kalbin tekrar eski gücünü toplayip toplayamayacagini bilmiyoruz" uyarisinda bulunuyor.

Arastirmanin söyledikleri

Ingiliz Kalp Vakfi'nin tibbi direktörü profesör Peter Weissberg ise arastirmanin, diyet yapan insanlara, 'yüksek yag, düsük karbonhidrat diyetleri kesinlikle kalp yetmezligine yol açar' demedigini söylüyor.

Ancak Weissberg sözlerini bir uyariyla bitiriyor: "Fakat emin olmalilar ki, dengesiz ve hizli diyetler metabolizmanizda yaraya yol açar. Ve bu arastirmanin gösterdigi gibi kalbinizi direkt olarak etkiler."
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası