Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


e-Pharma Eczacilari Gelecege Hazirliyor

Eczacilarin e-egitim platformu e-Pharma, ilk mezunlarini verdi. Program, eczacilarin gelecege hazirlanmalarina yardimci oluyor.

Tüm Eczaci Kooperatifleri Birligi (TEKB) tarafindan 6 ay önce baslatilan e-Pharma egitim programi, ilk mezunlarini verdi. Türkiye’nin farkli bölgelerinden 11 eczaci, bagli bulunduklari kooperatiflerden sertifikalarini aldi.

TEKB üyesi eczacilarin, eczanelerini daha etkin yönetebilmelerini ve hem kendilerini hem de birlikte çalistiklari kisileri gelistirmelerini saglayan derslerin yer aldigi e-Pharma, eczacinin toplum sagliginin korunmasi açisindan sahip oldugu misyonu gerçeklestirmesinde ona katkida bulunmayi hedefliyor. Program, stok, finans, ürün yönetimi gibi isletme konularinin yani sira, hasta odakli eczacilik, eczacilikta yeni kavramlar gibi birçok mesleki konulari içeriyor.

TEKB Yönetim Kurulu Baskani Eczaci Sait Yücel, e-Pharma’nin, eczacilara, çagimizin teknolojisini kullanarak mesleki bilgi ve becerilerini en üst düzeye çikarma, mesleki bilgilerinin yani sira ihtiyaçlari olan isletme bilgilerini de edinme, böylece daha kaliteli ve çagdas hizmet sunma olanagi verdigini; bu programla, eczacilarin gelecege hazirlanmalarina yardim etmek istediklerini söylüyor.

Iyi Eczacilik Uygulamalari ve Eczane Isletmeciligi kapsaminda 16 dersten olusan e-Pharma programina, Bizimeczane.com portali üzerinden ulasiliyor. Arzu eden üyeler, üyesi olduklari kooperatiften bedeli karsiliginda alacaklari kullanici adi ve sifresi ile, programdan yararlanabiliyorlar. Eczacilar, kendileri için hazirlanan derslere, diledikleri zamanda ve diledikleri yerden online erisim saglayabiliyorlar. Program, finanstan hasta odakli eczaciliga kadar çok çesitli derslerden olusuyor.

Mezunlarin Görüsleri

Handan Özdogan

14 yillik eczaci Handan Özdogan, 1991’de Marmara Eczacilik Fakültesi’nden mezun oldu. Ilaç üretim müdürlügü, kalite kontrol müdür yardimciligi, eczane deposu mesul müdürlügü ve satis müdürlügü gibi görevlerde bulunduktan sonra kendi eczanesini açti. Yaklasik 8 yildir, Yenibosna’da eczane eczaciligi yapiyor.

Özdogan, e-Pharma hakkinda sunlari söylüyor: “e-Pharma, muhasebecimle konusmadigim seyleri hatirlatti bana. Personelimin, olabildigince egitim programlarindan faydalanmasini istiyorum. Klinik eczacilik mastiri hayalim vardi; ama onu gerçeklestirebilmem artik mümkün degil. Onunla alakali bilgileri e-Pharma’da görmüs olmaktan ve devaminin gelecegini umut etmekten baska bir temennim yok. Özellikle yeni mezun eczaci arkadaslarimin bire bir yetkili agizlardan ders almalarini çok arzu ederim. Yeni eczane açacak herkes e-Pharma’dan faydalanmali.”

Serap Özçelik

7 yillik eczaci Serap Özçelik, 1998 yilinda Marmara Üniversitesi Eczacilik Fakültesi’ni bitirdi. 1999 yilindan bu yana, Yenibosna’da eczane isletiyor.

Özçelik, e-Pharma hakkinda sunlari söylüyor: “Egitimin bana sagladigi en büyük katki, insan iliskileri konusunda oldu. Eczacinin hastalarla iletisiminin daha yumusak olmasi gerektigini anladim. Bu egitim, hastayla iliskim nasil, daha sakin olabilir miyim, hastaya daha ilimli yaklasabilir miyim gibi sorulari kendime sormami sagladi. Ayrica, mali konularda daha detaya inme imkani verdi. Ilaç alirken program yapmam gerektigini ögrendim ve uygulamaya basladim.”

Sacide Gönülsen

12 yillik eczaci Sacide Gönülsen, 1993’te Hacettepe Üniversitesi Eczacilik Fakültesi’nden mezun oldu. Ilk eczanesini, Rize’de 1994’te açti. Daha sonra, eczanesini Kastamonu Cide’ye tasidi. 2002’den beri Izmir Kusadasi’nda eczane isletiyor.

Gönülsen, e-Pharma hakkinda sunlari söylüyor: “e-Pharma’ya, elektronik ortamda olmasi nedeniyle katildim; eczanede ne zaman istiyorsak, ne zaman uygunsak egitim alabilecektik. Programa, kendimizi gelistirmek açisindan güzel buldugum için girdim. e-Pharma, özellikle mali konularda ve muhasebe takiplerinde etkili oldu. Programdan sonra, mesela dizayn açisindan yeni neler yapabilecegimi gördüm. Program, hastalar geldiginde dikkat etmeniz gereken noktalari gösteriyor.”

Fatma Melek Parlak

25 yillik eczaci Fatma Melek Parlak, 1980’de Ankara Idari ve Ticari Bilimler Akademisi’nden mezun oldu. Iki sene Seker Fabrikasi’nda eczacilik yapti. Ilk eczanesini 1983’te Zeytinburnu’nda açti. Halen ayni semtte eczaciliga devam ediyor.

Parlak, e-Pharma hakkinda sunlari söylüyor: “e-Pharma, çok güzel ve toparlanarak hazirlanmis bir program Bence tüm eczacilar e-Pharma’ya katilmali. Bu egitim, eczacilarin birliktelik içinde oldugunu görmek, tecrübelerin bir potada eritilmesini mümkün kilmak ve dogruya kolay ulasimi saglamak gibi birçok kazanim sunacaktir. Yaptigimiz hatalarin düzeltilmesi ve dostluklarin kurulmasi/güçlenmesi için de önemli bir firsat oldugunu düsünüyorum.”

Neval Bulut

28 yillik eczaci Neval Bulut, Eskisehir Iktisadi ve Idari Bilimler Akademisi Eczacilik Yüksekokulu’nu bitirdi. 23 yil memur eczacilik yaptiktan sonra 3 yillik bir ara verdi. Son 2,5 yildir, saha eczaciligi yapiyor.

Bulut, e-Pharma hakkinda sunlari söylüyor: “Eczacilik, hareketli ve degisken bir meslek. Dün mezun olanlarin bile bugün ögrenmesi gereken yenilikler söz konusu. e-Pharma eczacilikta meslekiçi egitim alanindaki boslugu doldurabilir. Meslegimizin kosullari, isyerlerimizi uzun süre terk etmeye elverisli olmadigi için, ekrandan sunulan bu hizmet, son derece uygun ve yararli. Kendimizi yenilememizi sagliyor.”

Özlem Nuraner

17 yillik eczaci Özlem Nuraner, 1988’de Istanbul Üniversitesi Eczacilik Fakültesi’nden mezun oldu. Bandirma’da Özlem Eczanesi’ni isletiyor.

Nuraner, e-Pharma hakkinda sunlari söylüyor: “e-Pharma eczacilarin mesleki konularda kendilerini yenilemeleri, gelistirmeleri ve bilgilerini tazelemeleri açisindan son derece faydali bir egitim programi diye düsünüyorum. Uygulama kolay. Zaman sinirlamasi olmadigi için sikinti yaratmiyor. Müsait oldugumuz her an bu programa girip istedigimiz bölümleri okuyabiliyoruz ve istedigimiz bölüme defalarca dönebiliyoruz. Resimler, diyaloglar ve yazilim planlari, olayi monotonluktan kurtarip eglenceli bir hale getiriyor.”
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Samsun Tıp Fakültesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05459763385

A RH POZİTİF. Acil acil acil. Yardım em. SAĞOLUN

Tarih: 10/17/2019 6:30:48 AM
İncilay Baş
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
  Aranan Kan: B RH +
Adana Yüreğir Başkent Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412217231

Çok acil. B B Rh + Pozitif TROMBOSİT ihtiyacı var. Lütfen destek olalım. Gelmeden önce lütfen arayınız. SAĞOLUN.

Tarih: 10/9/2019 6:01:07 AM
Dürdane Yıldız
  Aranan Kan: A RH +
Hacettepe hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05447320306

Hacettepe hastanesinde yatmakta olan yakınım için Ab rh(+) kana ihtiyacımız vardi

Tarih: 10/7/2019 11:20:09 AM
Betül eryılmaz
  Aranan Kan: AB RH +
Gebze Anadolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05551572642

Acil. Her gruptan uyar TROMBOSİT kan ihtiyacı var. Yardımcı olalım. Rica ediyoruz.

Tarih: 10/4/2019 9:14:14 AM
Ahmet Tokgöz
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası