Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Bebegin cinsiyet seçimini siz yapin

Anne ve babalara bebeklerinin cinsiyetini seçme imkani verecek uygulamanin klinik deneyleri baslatildi. Nature dergisinin haberi söyle:

ABD'nin en eski ve en saygin bilimsel dergilerinden ''Nature''da yer alan bir haberde, Houston sehrinde bir grup doktorun çiftlere dogmamis çocuklarinin cinsiyetini seçme imkani vermenin etkilerini belirlemek amaciyla klinik deney baslattiklari ifade edildi.

Dergide doktorlarin, ''rahme yerlestirme öncesi genetik tani'' adli bir teknoloji kullanarak ''yardimla üreme'' teknigi ile olusturulmus embriyolarin cinsiyetini inceleyebilecekleri ifade edilirken, bu asamadan sonra çiftlerin annenin rahmine yerlestirilmek üzere erkek ya da disi embriyolari seçebilecekleri anlatildi.

Derginin haberinde, bu islemin cinsiyet ayrimciligina sebep olabilecegi endisesiyle, aralarinda Ingiltere ve Kanada'nin da bulundugu, pek çok ülkede yasaklandigi da ifade edildi.

Houston'da geçen ay baslayan arastirmada bebeklerin sagliklarinin yani sira, söz konusu yöntemle dünyaya gelen çocuklarin yaslari ilerledikçe ailelerinin karsi karsiya kalabilecegi sosyal faktörlerin de göz önüne alinacagini kaydedildi.

Nature dergisi, çalismayi yürüten arastirmacilarin, söz konusu uygulama için sirada en az 50 ailenin bekledigini, ancak sadece halihazirda bir çocugu olan ve farkli cinsiyete sahip bir çocuk isteyen çiftlerin programa kabul edilecegini belirttiklerini de bildirdi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası