Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Dis beyazlatmada isi ehline birakin

Uzmanlar dis renginden memnun olmayan kisilere estetik amaçla yapilan beyazlatma uygulamasinin profesyonel kisilerce gerçeklestirilmesi gerektigini bildirdi

Ege Üniversitesi (EÜ) Dis Hekimligi Fakültesi Dis Hastaliklari ve Tedavisi Anabilim Dali ögretim üyesi Prof. Dr. Murat Türkün, dis renginden memnun olmayan kisilere estetik amaçla yapilan beyazlatma uygulamasinin profesyonel kisilerce gerçeklestirilmesi gerektigini bildirdi.

Prof. Dr. Türkün, piyasada çesitli dis beyazlatma ürünleri satildigini ancak bu islemin mutlaka bir hekim tarafindan uygulanmasi gerektigini ifade etti.

Dis beyazlatmanin profesyonel olmayan ellerde hatali sekilde yapilmasi halinde disetlerinde çekilme, alt çene dislerinde sicak soguk hassasiyeti gibi yan etkilerle karsilasilabilecegine dikkati çeken Türkün, dis beyazlatma uygulamasi yapilacak hastanin agzinin saglikli olmasi gerektigini belirtti.

Prof. Dr. Murat Türkün, uygulamanin sigarayi birakmayi düsünmeyen kisilere yapilmasinin hiçbir anlami olmadigini söyledi.

Dis beyazlatma uygulamasinin iki sekilde yapilabilecegini belirten Prof. Dr. Türkün, söyle konustu:

"Bunlar hekimin muayenehanesinde uygulayacagi ve hekimin talimatlari dogrultusunda hastanin evde uygulayacagi yöntemlerdir. Hekimin muayenehanede uygulayacagi yöntem, daha kisa sürelidir. Ortalama bir veya iki seans sonrasinda sonuç alinir. Bu yöntemde yüksek konsantrasyonlu ürünler, kisa sürede kisiye uyguladigi için ev uygulamalarina göre yan etkiler daha fazladir. Ev uygulamasinda hekim tarafindan hastaya bir gece koruyucusu hazirlanir ve bu koruyucunun içine agartma jeli sikilir. Hasta, hazirlanan bu koruyucuyu geceleri agzina takarak tedaviyi uygular. Süresi 15 gün ile 1 ay arasinda degisir."
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası