Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Dislerimize Bakmiyoruz

Ondokuz Mayis Üniversitesi Dis Hekimligi Fakültesi Periodontoloji Bölüm Baskani Doç. Dr. Gökhan Açikgöz, dis ve agiz sagligi egitimiyle ileride dogacak sorunlarin çözümünde kolaylik saglanacagini belirterek, sunlari söyledi: “Dis ve agiz sagligi egitiminin önemini halkimiz bilmiyor. Hastaliklarin yarisina yakini, dis hastaliklarindan kaynaklanmaktadir. Dis ve agiz sagligi konusunda gereken titizligi gösterdigimiz takdirde, dis hastaliklarinin yani sira bir çok hastaligin da önüne büyük ölçüde geçebiliriz. Özelikle kalp, böbrek ve eklem hastaliklarinin kaynagini dis hastaliklari olusturur.”

Koruyucu hekimligi sayesinde sorunlarin daha basinda önlenecegini kaydeden Doç. Dr. Açikgöz, “Insanlar, hastalanmadan önce önlem almalidir. Dis hekiminden önce, koruyucu hekime gidilmelidir. Ancak, Türkiye’de koruyucu hekimliginin maalesef lafi dahi edilmiyor. Fakülte olarak koruma hekimliginin gelistirilmesi için yeni projeler üretiyoruz. Bu projelerimizi en kisa sürede hayata geçirerek, Samsun ve bölge halkinin hizmetine sunacagiz” dedi.

Doç. Dr. Açikgöz, Türkiye’de yetiskinlerin yüzde 90’inda dis ve dis hastaliklari bulundugunu da ifade ederek, “Gelismis ülkelerde bu oranin yüzde 10 dolayindadir.

Ülkemiz agiz ve dis sagligi konusunda üçüncü dünya ülkeleri düzeyindedir. Bunun nedeni ülkemizde dis egitiminin çocuk yasta baslamamasi ve koruyucu hekimligin olmamasidir. Halkin agiz ve dis sagligi konusundaki bilgisizligi ve yanlis saglik politikalari da bu sonucun en önemli nedenidir” diye konustu.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası