Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Lens güzellik için tercih ediliyor

Lens artik güzellik tercihi oldu. Uzmanlar, günümüzde kontak lens kullananlarin yüzde 70'inin fiziki görünümü degistirmek amaçli renkli lens kullandigini bildirdi.

Göz Hastaliklari Uzmani Op. Dr. Fatih Günan, günümüzde kozmetik amaçli lens kullaniminin sayisinda artis oldugunu belirtirken, doktor kontrolü harici kullanilan renkli lenslerin göz sagliginda ciddi tehlikeler dogurdugunu kaydetti. Günan, son yillarda özellikle gençler arasinda kozmetik amaçli fiziki görünümü degistirmek için renkli lensler kullanildigini bildirdi.

Tedavi için gelen 20 hastadan 13'ü kozmetik amaçli lens için basvurdugunu kaydeden Günan, "Göz rengini degistirmek için yogun sekilde kontak lens kullaniliyor. Bunlar genelde göz doktorlari yani sira eczane ve kozmetik merkezlerinde satiliyor.

Lens kullanirken dikkat etmemiz gereken hususlar var. Hasta yatarken kesinlikle lensi gözünde takili yatmamali ve havuz, deniz gibi enfeksiyon kapmasi yüksek olan sartlarda kontak lensini takmamalidir. Hastanin kontak lens alirken, gözünün çapi, egrilik çapi ayarlanmis kaliteli lens kullanilmasi gerekir. Fiziki görünümü degistirmek amaçli, doktor kontrolü haricinde kullanilan renkli kontak lens, göz yasinin yapisinda geri dönüsümlü etkilere sebep olacagi için kesinlikle doktor kontrolünde takilmali" dedi.

Op. Dr. Fatih Günan, "Doktor kontrolü olmadan kullanilan kontak lens veya renkli kozmetik amaçli kullanilan lensler hem ekonomik bir kayba yol açiyor hem de lensin çapi göze uygun degilse, enfeksiyon ve alerjik reaksiyon gibi gözde ciddi problemler olusturabilecek riskler ortaya çikiyor. Piyasada ucuza satilan çogu lens ciddi riskler olusturuyor" diye konustu.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası