Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Futbolcu Neden Hirçin Olur

Bakirköy Ruh ve Sinir Hastaliklari Hastanesi Bashekimi Doç. Dr. Arif Verimli, hirçin ve bununla birlikte futbol yetenekleri oldukça fazla olan oyuncularin büyük ilgi gördügünü belirterek, ''Ancak bu tür oyuncularin karakter ve kisilik yapisi, kendisini denetlemekten yoksundur. Bu tip kisilere gösterilen büyük ilgi, denetleme yetenegi eksik olan bir insanin olumsuz özelligini gidermesi yerine, bu özelligine prim verir. Olumsuz özelligi böylece perçinlesir'' dedi.

Doç. Dr. Verimli, bu tip futbolcularin çok ciddi bir karakter ve kisilik testine tabi tutulmalari gerektigini söyledi.

Bunun kulübün uygun görecegi bir uzman tarafindan yapilabilecegini kaydeden Verimli, ''Bu tip kisiliklerin karakter ve kisilik analizlerinin yapilmasi, yanlis davranislarinin giderilmesi ve psikolojik destek almalari sarttir. Kisilik ve karakter egitiminden geçmeleri lazim'' diye konustu.

Bakirköy Ruh ve Sinir Hastaliklari Hastanesi Bashekimi Verimli, ''Profesyoneliz'' diyen futbol kulüplerinin, profesyonelce yönetilmedigini söyledi.

Kulüplerin ''Alayli'' tabir edilen bir sekilde yönetildigini dile getiren Doç. Dr. Verimli, ''Kulüpler bilimsel çalismiyor. 'Profesyoneliz' diyenlere, ayni sekilde çalismamak yakismiyor. Kulüpler büyük yatirimlar yapiyorlar, ancak bu tür konularla ilgilenmiyorlar'' dedi.

Verimli, psikolojik açidan destek almayan kulüplerin ''hedefe ulasmakta'' basarili olamayabildigini dile getirdi. Futbolcularin bu tür davranislarinin hedefe giderken verdigi zararlarin ''ufak'' olarak nitelendirildigini anlatan Doç. Dr. Verimli, ''Ancak, bu ufak görülen zararlar, genel toplamda büyük kayiplara neden olur. Bu zararlar istenilen hedefe ulasmaya dahi engel olabilir'' dedi.

Verimli, psikologlar olarak ceza vermekten yana olmadiklarini da vurgularken, egitimin önemine dikkat çekerek sözlerini söyle tamamladi.

''Olumsuz bir özelligin giderilmesi için bu davranis ya cezalandirilir ya da egitilerek düzeltilmesi yoluna gidilir. Biz cezayi çok fazla yeterli görmüyoruz. Modern psikolojide, bu tür konularda egitimin sart ve kaçinilmaz oldugunu düsünüyoruz.''
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası