Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ABD’de sismanlik sorunu büyüyor

ABD genelindeki obezite (sismanlik) oraninin geçen yil iki eyalet disinda hepsinde, yani 48 eyalette yükseldigi bildirildi.

ABD’lilerin obeziteyle savasinda hükümet ve özel sektörü de göreve çagiran “Trust for America’s Health (ABD Sagligi Ortakligi)” adli grubun yaptigi arastirma sonuçlarina göre, devlete bagli Hastalik Korunma Kontrol Merkezi’nden (CDC) elde edilen veriler 2001-2003 yillari arasinda ülke genelinde yüzde 22 olan obezite oraninin 2002-2004 yillari arasinda yüzde 22.7’ye çiktigini gösteriyor.

Ülkede tek eyalet bakimindan obezite oranlarinda en büyük artis yüzde 26.2 ile Alabama Eyaleti’nde görülürken, Oregon oranlarin artmadigi tek eyalet oldu. Raporda en yüksek obezite oranlarina sahip olan eyaletlerin Mississippi, Alabama, Bati Virginia, Louisiana ve Tennessee gibi güneydeki eyaletler; en düsük oranlarin ise Massachusetts, Rhode Island, Connecticut, Vermont, Colorado ve Montana gibi eyaletler olmasi dikkat çekti. Hawaii’nin raporda yer almadigi belirtildi.

HÜKÜMETTEN YARDIM ISTENDI

Trust for America’s Health grubundan bir yetkili, ABD’de hükümetin sismanlikla savasta nasil bir yol izlenecegi konusunda tartismalar yasandigini kaydederek, hazirladiklari rapor araciligiyla pek çok alanda harekete geçmesi için hükümete çagrida bulunacaklarini belirtti.

Grubun önerileri arasinda idmanin tesvik edilmesi, okullarda daha saglikli öglen yemekleri sunulmasi ve hükümetin saglik güvencesi altinda olan kisilere ücretsiz aerobik dersleri imkani saglanmasi yer aliyor.

Grubun yönetim kurulu baskani Shelley A Hearne, “ABD’de dengesiz beslenme ve hareketsizlik krizi yasiyoruz ve simdi bununla bas etme zamani” dedi.

“KISISEL BIR KONU”

Cato Enstitüsü adli kurusunun uzmanlarindan Radley Balko, obezitenin tamamen kisisel bir konu oldugunu iddia ederek bu konuda hükümetten yardim istemenin anlamsiz oldugunu savundu. Balko, “Bence obezite tamamen kisisel bir konu. Ne yediginiz ve ne siklikta idman yaptiginiz devletin görevlerinden biri haline gelirse neyin devletin görevi olmadigini anlamak zorlasir” diye konustu.www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası