Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Sagligi, piyasadan kurtarma çabasi

Saglik Bakanligi, hekimlerin özel klinik açmasini istemiyor. Bu duruma agir hitamlarla tepki gösterildi. Bakan Recep Akdag, tepkilere tek tek yanit verdi...

Saglik Bakani Recep Akdag, ''Piyasalasan sagligi, piyasadan kurtarmaya çalisiyoruz'' dedi.

Akdag, çesitli açilis ve ziyaretler için geldigi Aydin'da, 9 No'lu saglik ocaginin açilisina katildi. Daha sonra Aydin Devlet Hastanesi'ne geçen Bakan Akdag, burada poliklinik ve servisleri gezerek, Bashekim Özer Uyguç'tan bilgi aldi.

Bakan Akdag, hastanenin toplanti salonunda doktor ve hemsirelere hitaben yaptigi konusmada, klasik devlet hastanesi mantigini degistirmeye çalistiklarini, artik vatandaslarin devlet hastanelerinden korkmamasi gerektigini söyledi.

Saglik çalisanlarinin mekanik degil, insani bir hizmet yaptigini, fakat son dönemlerde bu anlayisin bozuldugunu, bozulmasinda saglik çalisanlarinin bir suçu olmadigini ifade eden Akdag, söyle konustu:

''Hükümet olarak bu durumu düzeltmeye çalisiyoruz. Bunun için saglik çalisanlarinin durumunu düzeltiyoruz. Kamuda çalisan doktorlarin performans sistemi ile daha çok kazanmasini istiyoruz. Doktorlarimizin serbest olarak çalismasina karsi degiliz. Fakat kamu hastaneleri ile özel muayene iliskilerini kaldiracagiz. Yarim gün hastanede, yarim gün özel muayenesinde çalisan doktor istemiyoruz. Türkiye'de yerlesen bu anlayisi ortadan kaldiracagiz. Bazilari, bizim sagligi piyasalastirdigimizi söylüyor. Bu agir bir itham. Bunu hak etmiyoruz. Biz, zaten piyasalasan sagligi, piyasadan kurtarmaya çalisiyoruz. Saglik piyasalasmamali. Bashekim, sadece kendi hastanesinde ameliyat ve muayene yapmali.''

Bazi yerlerde doktor sikintisi yasandigini belirten Akdag, ''Göreve geldikten sonra, bazi illerde bulunan doktor fazlaligini esit oranda Türkiye'ye yaydik. Bu konuda esit oranda Türkiye'de yapilandirmaya gittik. Dogu'da daha fazla doktor sikintimiz var ve bu sikinti halen devam ediyor'' dedi.

Bakan Akdag, daha sonra 82. Devlet Hastanesi'ne giderek incelemelerde bulundu.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası