Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Arena, Akdag'i harekete geçirdi

Usta gazeteci Ugur Dündar yönetimindeki Arena programi yine genis yanki uyandirdi. Arena'da ekranlara gelen 'hastane rezaleti' Saglik Bakan'i Akdag'i harekete geçirdi.

Usta Gazeteci Ugur Dündar yönetimindeki Arena Programi gündem yaratti.Dün aksam Arena Programi’nda yayinlanan hastane rezaletinin hemen ardindan Saglik Bakani Prof.Dr.Recep Akdag yazili bir basin açiklamasi yapti.

Haberde,Izmir Tepecik Devlet Hastanesi Çocuk Cerrahisi Servisi’nde yanlarina refakatçi alinmayan çocuklarin drami ortaya konulmustu.Tespit edilen görüntülerde annelerinden ayrilan çocuklarin el ve ayak bileklerinden yataklarina baglandigi görülüyordu.Aglamaktan bitap düsen çocuklarin perisan hali ekran basindaki milyonlari üzüntüye bogdu.Üstelik çocugunu bu sartlara terk etmek istemeyen ailelere, doktorlar tarafindan özel hastanede para karsiligi ameliyat teklifi yapiliyordu.

Programi sonunda, kendisi de çocuk hastaliklari uzmani olan Saglik Bakani Prof.Dr.Recep Akdag’a çagrida bulunan Dündar’a yanit kisa sürede ulasti..

Haberin ardindan olaya el koyan Bakan Akdag, uygulamanin hemen durdurulmasi talimatini verdi ve Arena’ya tesekkür etti..

Dün gecenin geç saatlerine kadar telefonlari kilitlenen Arena, izleyici ile çok geç bulusmasina ragmen A- B grubunda 20 share yaparak en çok izlenen programlar arasinda yerini aldi..

ISTE BAKANIN AÇIKLAMASI:

Bugün bazi basin yayin organlarinda “Izmir Tepecik Devlet Hastanesi Çocuk Cerrahi Servisindeki bazi uygulamalarla ilgili olarak” Sayin Bakanimiz Prof. Dr. Recep AKDAG’ in asagidaki açiklamasinin degerlendirilmesini saygiyla rica ederiz:

“Öncelikle bu uygulamayi kabul edilebilir bulmadigimi belirtmek istiyorum. Konunun kamuoyumuzun gündemine tasinmasi hususunda Arena Programi basta olmak üzere medyamizin gösterdigi hassasiyete tesekkür ediyorum. Çocuklarimizin ruhsal durumlarini da yakindan ilgilendiren bu tarz yanlisliklarin düzeltilmesi hususunda gereken incelemeyi hemen yaptirdim.

Izmir Tepecik Devlet Hastanesi’nde “Çocuk Cerrahi Servisine refakatçi alinmamasi” uygulamasinin sonlandirilmasi için arkadaslarima gerekli talimatlari verdim. Ilgili hastane gereken önlemleri alip ihtiyaç olan personel takviyesini de yaparak “hasta çocuklarin annelerinin” (belirlenen hijyen kurallarina uyulmasi kaydiyla) servise refakatçi olarak alinmalarini en kisa sürede saglayacaktir.

Gerekli görülen hallerde, refakatçi annelerin gözetiminde hasta çocuklarin yataklarina uygun biçimde tespiti konusuna da hassasiyet gösterilecektir. Çocuklarimizin ruhsal anlamda olumsuz etkilenmemeleri için gereken bütün düzenlemeler acilen gerçeklestirilecek ve servisler buna göre düzenlenecektir.”

Saglik Bakanligi
Basin Müsavirligi
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası