Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Arena, Akdag'i harekete geçirdi

Usta gazeteci Ugur Dündar yönetimindeki Arena programi yine genis yanki uyandirdi. Arena'da ekranlara gelen 'hastane rezaleti' Saglik Bakan'i Akdag'i harekete geçirdi.

Usta Gazeteci Ugur Dündar yönetimindeki Arena Programi gündem yaratti.Dün aksam Arena Programi’nda yayinlanan hastane rezaletinin hemen ardindan Saglik Bakani Prof.Dr.Recep Akdag yazili bir basin açiklamasi yapti.

Haberde,Izmir Tepecik Devlet Hastanesi Çocuk Cerrahisi Servisi’nde yanlarina refakatçi alinmayan çocuklarin drami ortaya konulmustu.Tespit edilen görüntülerde annelerinden ayrilan çocuklarin el ve ayak bileklerinden yataklarina baglandigi görülüyordu.Aglamaktan bitap düsen çocuklarin perisan hali ekran basindaki milyonlari üzüntüye bogdu.Üstelik çocugunu bu sartlara terk etmek istemeyen ailelere, doktorlar tarafindan özel hastanede para karsiligi ameliyat teklifi yapiliyordu.

Programi sonunda, kendisi de çocuk hastaliklari uzmani olan Saglik Bakani Prof.Dr.Recep Akdag’a çagrida bulunan Dündar’a yanit kisa sürede ulasti..

Haberin ardindan olaya el koyan Bakan Akdag, uygulamanin hemen durdurulmasi talimatini verdi ve Arena’ya tesekkür etti..

Dün gecenin geç saatlerine kadar telefonlari kilitlenen Arena, izleyici ile çok geç bulusmasina ragmen A- B grubunda 20 share yaparak en çok izlenen programlar arasinda yerini aldi..

ISTE BAKANIN AÇIKLAMASI:

Bugün bazi basin yayin organlarinda “Izmir Tepecik Devlet Hastanesi Çocuk Cerrahi Servisindeki bazi uygulamalarla ilgili olarak” Sayin Bakanimiz Prof. Dr. Recep AKDAG’ in asagidaki açiklamasinin degerlendirilmesini saygiyla rica ederiz:

“Öncelikle bu uygulamayi kabul edilebilir bulmadigimi belirtmek istiyorum. Konunun kamuoyumuzun gündemine tasinmasi hususunda Arena Programi basta olmak üzere medyamizin gösterdigi hassasiyete tesekkür ediyorum. Çocuklarimizin ruhsal durumlarini da yakindan ilgilendiren bu tarz yanlisliklarin düzeltilmesi hususunda gereken incelemeyi hemen yaptirdim.

Izmir Tepecik Devlet Hastanesi’nde “Çocuk Cerrahi Servisine refakatçi alinmamasi” uygulamasinin sonlandirilmasi için arkadaslarima gerekli talimatlari verdim. Ilgili hastane gereken önlemleri alip ihtiyaç olan personel takviyesini de yaparak “hasta çocuklarin annelerinin” (belirlenen hijyen kurallarina uyulmasi kaydiyla) servise refakatçi olarak alinmalarini en kisa sürede saglayacaktir.

Gerekli görülen hallerde, refakatçi annelerin gözetiminde hasta çocuklarin yataklarina uygun biçimde tespiti konusuna da hassasiyet gösterilecektir. Çocuklarimizin ruhsal anlamda olumsuz etkilenmemeleri için gereken bütün düzenlemeler acilen gerçeklestirilecek ve servisler buna göre düzenlenecektir.”

Saglik Bakanligi
Basin Müsavirligi
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH -
Karabük eğitim ve araştırma hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05435997959

yoğum bakımda yatmakta olan hastz için acil kana ihitiyaç vardır

Tarih: 9/10/2019 8:46:26 PM
Hacer Işık
  Aranan Kan: B RH -
Malatya Turgut Özal tıp merkezi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05541363389

İlik nakli olan 6 çocuk annesi şadiye Eroğlu'nun acil B rh(_) ve 0 rh(_) kana ihtiyaç vardır lütfen yardımcı olur musunuz

Tarih: 9/7/2019 1:45:03 AM
Şadiye Eroğlu
  Aranan Kan: AB RH +
KARTAL KOSUYOLU Kalp Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05052053665

ACİL KAN LAZIM AB RH POZİTİF GELMEDEN ÖNCE ARAYINIZ.

Tarih: 8/31/2019 6:13:02 AM
MUSTAFA Turhan
  Aranan Kan: A RH +
EGE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05414005451

Acildir. DESTEK OLALIM. A RH POZİTİF GRANÜLOSİT KAN.

Tarih: 8/29/2019 8:01:27 AM
YAĞMUR BEYHAN DAYANIR
  Aranan Kan: AB RH -
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05382315179

ACİL AB RH NEGATİF TROMBOSİT LAZIMDIR. GELMEDEN ÖNCE ARAYINIZ.

Tarih: 8/25/2019 9:10:34 AM
YUSUF DEMIR
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası