Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Arena, Akdag'i harekete geçirdi

Usta gazeteci Ugur Dündar yönetimindeki Arena programi yine genis yanki uyandirdi. Arena'da ekranlara gelen 'hastane rezaleti' Saglik Bakan'i Akdag'i harekete geçirdi.

Usta Gazeteci Ugur Dündar yönetimindeki Arena Programi gündem yaratti.Dün aksam Arena Programi’nda yayinlanan hastane rezaletinin hemen ardindan Saglik Bakani Prof.Dr.Recep Akdag yazili bir basin açiklamasi yapti.

Haberde,Izmir Tepecik Devlet Hastanesi Çocuk Cerrahisi Servisi’nde yanlarina refakatçi alinmayan çocuklarin drami ortaya konulmustu.Tespit edilen görüntülerde annelerinden ayrilan çocuklarin el ve ayak bileklerinden yataklarina baglandigi görülüyordu.Aglamaktan bitap düsen çocuklarin perisan hali ekran basindaki milyonlari üzüntüye bogdu.Üstelik çocugunu bu sartlara terk etmek istemeyen ailelere, doktorlar tarafindan özel hastanede para karsiligi ameliyat teklifi yapiliyordu.

Programi sonunda, kendisi de çocuk hastaliklari uzmani olan Saglik Bakani Prof.Dr.Recep Akdag’a çagrida bulunan Dündar’a yanit kisa sürede ulasti..

Haberin ardindan olaya el koyan Bakan Akdag, uygulamanin hemen durdurulmasi talimatini verdi ve Arena’ya tesekkür etti..

Dün gecenin geç saatlerine kadar telefonlari kilitlenen Arena, izleyici ile çok geç bulusmasina ragmen A- B grubunda 20 share yaparak en çok izlenen programlar arasinda yerini aldi..

ISTE BAKANIN AÇIKLAMASI:

Bugün bazi basin yayin organlarinda “Izmir Tepecik Devlet Hastanesi Çocuk Cerrahi Servisindeki bazi uygulamalarla ilgili olarak” Sayin Bakanimiz Prof. Dr. Recep AKDAG’ in asagidaki açiklamasinin degerlendirilmesini saygiyla rica ederiz:

“Öncelikle bu uygulamayi kabul edilebilir bulmadigimi belirtmek istiyorum. Konunun kamuoyumuzun gündemine tasinmasi hususunda Arena Programi basta olmak üzere medyamizin gösterdigi hassasiyete tesekkür ediyorum. Çocuklarimizin ruhsal durumlarini da yakindan ilgilendiren bu tarz yanlisliklarin düzeltilmesi hususunda gereken incelemeyi hemen yaptirdim.

Izmir Tepecik Devlet Hastanesi’nde “Çocuk Cerrahi Servisine refakatçi alinmamasi” uygulamasinin sonlandirilmasi için arkadaslarima gerekli talimatlari verdim. Ilgili hastane gereken önlemleri alip ihtiyaç olan personel takviyesini de yaparak “hasta çocuklarin annelerinin” (belirlenen hijyen kurallarina uyulmasi kaydiyla) servise refakatçi olarak alinmalarini en kisa sürede saglayacaktir.

Gerekli görülen hallerde, refakatçi annelerin gözetiminde hasta çocuklarin yataklarina uygun biçimde tespiti konusuna da hassasiyet gösterilecektir. Çocuklarimizin ruhsal anlamda olumsuz etkilenmemeleri için gereken bütün düzenlemeler acilen gerçeklestirilecek ve servisler buna göre düzenlenecektir.”

Saglik Bakanligi
Basin Müsavirligi
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası