Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Bebek dostu hastenesi projesi

Son günlerde yasanan bebek ölümleri, hastaneleri alarma geçirdi. Mardin'deki kadin ve dogum hastanesi, bebeklerin sagligini korumak için yeni çalismalar yapti...

Mardin'de Kadin Dogum ve Çocuk Hastanesi, 'Bebek Dostu Hastane' olabilmek için çalisma baslatti.

"Bebek Dostu Hastane" olmak için biri dizi çalisma baslatildigini belirten Mardin Kadin Dogum ve Çocuk Hastanesi Bastabibi Adem Özden, il genelinde anne sütünün önemini anlatmak için bir dizi etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi. Saglik Bakanligi ile UNICEF'in 1991 yilinda birlikte baslattigi "Emzirmenin Tesviki ve Anne Sütünün Önemi" konulu proje, 2003 yilindan itibaren "Bebek Dostu Hastane" projesine dönüstürülünce, Mardin'deki Kadin Dogum ve Çocuk Hastanesi de "Bebek Dostu Hastane" olmak için çalismalara basladi.

Hastane Bastabibi Adem Özen ve hastanede ebe hemsire olarak görev yapan Yasemin Sirim tarafindan baslatilan çalismalarda, çocuk sahibi anneler ve anne adaylarina yönelik olarak "Anne Sütünün Faydalari" üzerine seminer ve etkinlikler düzenlenecek. "Bebek Dostu Hastane" çalismalari kapsaminda "Anne Sütü Tesvik Programi" hazirladiklarini belirten Hastane Bastabibi Dr. Adem Özden, "Bebek Dostu Hastane olmak için elimizden gelen her türlü imkani seferber edecegiz. Kampanya kapsaminda halka açik alanlardaki satis noktalarinda ailelere ve özellikle annelere yönelik olarak, mama kullanimini tesvik edici, özendirici tarzda numune, promosyon, reklam, tanitim gibi anne sütü kullanimini engelleyen satis uygulamalarinin kaldirilmasi; bu çalismalara destek olmak amaciyla büyük marketlerdeki mama reyonlarinin üst kismina anne sütü ile ilgili ülke politikamiz olan logolar ve 'Bebeginize Ilk 6 Ay Sadece Anne Sütü Veriniz', 6. aydan sonra ek besinlerin baslanmasinin yani sira, 'Emzirmeye 2 Yasina Kadar Devam Ediniz' gibi yazilar yazdirilarak, asilmasi gerekmektedir. Bu tür satis yerlerinde, eczanelerdeki vitrinlerde sergilenen mama tanitim brosürlerinin, emzik ve biberonlarin kaldirilarak kolay görülemeyecek bölümlerde depolanmasi, bu alanlarda anne sütünü tesvik edici türde Saglik Müdürlügü'nce hazirlanan afis, brosür, çikartma gibi görsel materyallere yer verilmesi, yine halka açik alanlarda özellikle emziren annelere yönelik emzirme odalarinin açilmasi, ayrica toplu tasima araçlarina anne sütünü özendirici afis ve brosür asilmasinin saglanmasi konularinda çalismalarimiz baslayacak" dedi.

Düzenledikleri kampanyaya Mardin Belediyesi'nin, su faturalarina konu ile igili "Anneler, Bebeginizi Ilk 6 Ay Sadece Anne Sütü Ile Besleyiniz" logosunu basarak destek verecegini açiklayan Dr. Özden, bütün kurum ve kuruluslardan kullandiklari her yaziya "Anneler, Bebeginize Ilk 6 Ay Sadece Anne Sütü Veriniz" logosunu tasiyan kasenin basilmasini, is adamlari ile firmalardan ise, çocuk ölümlerinin önüne geçmek ve anneleri meme kanserinden kurtarmak için kendilerine destek vermelerini istedi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası