Seyhan Belediyesi Yenibey Meslek Edindi">
Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Kadinlarda çocuk yapmanin yasi

Adana Il Saglik Müdürlügü Egitim, Aile ve Çocuk Sagligi Subesinden Doktor Nurten Kalamis, "Kadinlarda 35 yaindan sonra çocuk yapmak tehlikelidir" dedi.

Seyhan Belediyesi Yenibey Meslek Edindirme Merkezi’nin düzenledigi ‘Aile Sagli Konferansi’nda konusan Adana Il Saglik Müdürlügü Egitim, Aile ve Çocuk Sagligi Subesinde görevli Doktor Nurten Kalamis, “Kadinlarda 20 yanindan önce, 35 yaindan sonra çocuk yapmak tehlikelidir.” dedi.

Seyhan Belediyesi Yenibey SEYMER Müdürü Esra Çekici çevre sakinlerine yönelik konferanslar dizisinin, Aile çi Iletisim Becerileri ve Beden Dili konularinda önümüzdeki günlerde devam edilecegini aikladi.

Seyhan Belediyesi Yenibey Meslek Edindirme Merkezi’nin (SEYMER) düzenledigi, ‘Aile Sagli Konferansi’nda konusan Adana Il Saglik Müdürlü Egitim, Aile ve Çocuk Sagli Subesinde görevli Doktor Nurten Kalams, “Kadinlarda 20 yaindan önce, 35 yaindan sonra çocuk yapmak tehlikelidir” dedi.

Seyhan Belediyesi Yenibey SEYMER’in Adana Il Saglik Müdürlü isbirligiyle gerçeklestirdigi konferansa kadinlar büyük ilgi gösterdi. Sakarya Ilkgretim Okulu’nda düzenlenen konferansta Dr. Nurten Kalams gebelige kari alinacak tedbirleri anlatti. Dr. Kalams, gebelige kari korunabilme aisindan alinacak önlemlerde aylik haplar, aylik ve üç aylik igneler, Diyafram, Norplant, Spiral ile tüp ligasyon (kadinlarda tüplerin baglanmasi) konulariyla erkeklerin uygulayabilecegi aile planlama yöntemleri hakkinda bilgi verdi.

Katilimcilarin da sorulariyla istirak ettigi konferansta Dr. Nurten Kalams kadinlarda gebelik yainin 20’den önce, 35 yastan sonra hayati tehlike dogurma riskinin yüksek oldugunu ifade etti.

KONFERANSLAR DIZISI SÜRECEK

Seyhan Belediyesi Yenibey SEYMER Müdür Esra Çekici semt sakinlerine yönelik konferanslar dizisinin, Aile çi Iletisim Becerileri ve Beden Dili konularinda önümüzdeki günlerde devam edilecegini açikladi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası