Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Saglik cihazlarini güvenilir yerden alin

Uzmanlar, kapidan satilan tibbi cihazlar konusunda vatandaslari uyariyor. Garantisi olmayan bu cihazlarla yapilan ölçümlerin büyük zararlara yol açacagi söyleniyor..

Aydin Il Saglik Müdürlügü, kapidan satilan ve garantisi olmayan tibbi cihazlarin insan sagligini olumsuz etkiledigini bildirdi.

Garantisi olmayan bu cihazlarla yapilan ölçümlerin saglik açisindan geri dönüsü olmayan sonuçlara neden olabildigini belirten yetkililer, bu tür cihazlarin güvenilir yerlerden alinmasini istedi.

Aydin Il Saglik Müdürlügü'nden yapilan açiklamada, "Müdürlügümüze son günlerde ulasan bilgilere göre, bazi pazarlama firmalarinin kapi kapi dolasarak, tibbi cihaz niteligi tasiyan tansiyon aleti, seker ölçüm cihazi gibi aletleri halkimiza sattigi görülmektedir. Tansiyon ve seker ölçümü son derece hassas ve ciddiye alinmasi gereken saglik konularidir. Herhangi bir garantisi olmayan, kalitesiz cihazlarla yapilacak yanlis ölçümler, saglik açisindan geri dönüsü çok zor olan sonuçlar dogurabilir. Bu sonuçlarla karsi karsiya kalinmamasi açisindan garantisi olmayan ve ölçümleri tescilli olmayan, kapiya gelen firmalardan herhangi bir tibbi cihaz ve ölçüm aleti alinmamasi konusunda halkimizin duyarlilik göstermesini bekliyoruz. Tansiyon ve kan sekeri ölçümü ilimizdeki tüm saglik kuruluslarinda hastalarimiz bekletilmeden yapilmaktadir" denildi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası