Mugla'nin Yatagan Ilçesi'nde, ne">
Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Ishal aldi basini gitti

Yaz aylarinin vazgeçilmez hastaligi "Ishal" aldi basini gitti. Hastaneler, ishal olan vatandaslarla doldu. Hastaligin yayilmasini, uzmanlar söyle açikliyor:

Mugla'nin Yatagan Ilçesi'nde, nedeni belli olmayan ishal, kusma ve bas agrisi sikayeti nedeniyle hastanelere basvuranlarin sayisinin 260'a yükseldigi açiklandi.

Yatagan Devlet Hastanesi'ne basvuranlarin çogunlugunu çocuklar olustururken, yaslilarin da benzer sikayetlerle geldikleri görüldü. Bu arada, Yatagan'a bagli Turgut, Madenler, Doganköy, Gökpinar, Kadiköy ve Kozagaç Köyleri'nden de ayni sikayetle hastanelere basvuranlarin sayisinda artis gözlendigi açiklandi. Sikayetlerin içme suyundan kaynaklandigi iddialari üzerine bir açiklama yapan Yatagan Belediye Baskani Hasmet Isik, "Içme suyu sürekli klorlaniyor. Içme suyundan kaynaklandigina inanmiyorum. Sadece içme suyundan kaynaklansaydi, Dipsiz mevkiindeki kuyulardan su almayan köylerde de ayni rahatsizlik görülmezdi" dedi.

Mugla Il Saglik Müdür Yardimcisi Ismail Hakki Timur ise yaptigi açiklamada, "Henüz tahlil sonuçlari gelmedi. Sonuçlar yarin açiklanacak. Bizim tahminimiz mide-bagirsak sistemi ile iliskili enfeksyonel bir hastalik. Halk arasinda 'yaz ishali' denilen vaka da olabilir" seklinde konustu.

Öte yandan, Yatagan Devlet Hastanesi önünde, aksam saatlerinden itibaren yogunluk yasanirken vatandaslar, ilgisizlikten sikayet etti. Hastalikla ilgili bilgi isteyen vatandaslar, açiklama yapilmamasini kinadi. Yasananlari degerlendiren hastalar, "Yaklasik 24 saattir yatiyoruz, Hiçbir yetkili gelmedi, sadece serum takip gittiler" dedi.

Hasta sayisinin artmasi üzerine Mugla, Bayir, Kavaklidere ve bazi saglik ocaklarinin ambulanslarinin Yatagan Devlet Hastanesi'ne takviye olarak gönderildigi bildirildi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası