Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Menopoz artik kabus degil

Modern tip ile Kizilderililerin bilgeligi birlesince kadinlarin en büyük sorununa dogal çözüm üretildi

Kadin yasaminin üçte birini kabusa çeviren menopoz dönemi sorunlarini ortadan kaldiran yeni nesil bir tedavi seçenegi Türkiye’de satisa sunuldu. Biomeks Ilaç Firmasi ve Alman Bionorica AG Firmasi ortakligi ile piyasaya verilen ilaç, dogal olmasi ve hormon içermemesiyle öne çikiyor. Menopozal dönem rahatsizliklarinin tedavisinde etkili olan yeni nesil tedavi, Kizilderililerin yüzlerce yildir kullandiklari Actea Racemosa yumru köklerinin, 21. yüzyil teknolojisi ile bulusmasiyla ortaya çikti.

Basta Almanya olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde, Asya’da ve Amerika’da yan etkiler yönünden son derece güvenilir oldugu kanitlanmis Actea Racemosa ile ilgili toplanti Istanbul Üniversitesi Cerrahpasa Tip Fakültesi Üreme Endokrinolojisi, Obstetrik ve Jinekoloji Anabilim Dali Ögretim Üyesi ve Menopoz ve Osteoporoz Dernegi Baskani Prof. Dr. Erdogan Ertüngealp’in katilimiyla gerçeklesti.

Prof. Ertüngealp kadinlarin menopozla ilgili sorunlarini anlatirken sunlari söyledi: “Günümüzde ortalama insan ömrü seksenli yaslara dogru uzanirken ortalama menopoz yasi 50-52 olarak kabul ediliyor. Böylece bir kadin 25-30 yil menopozun getirdigi sorunlarla yasiyor. Kadinlar, hayatlarinin neredeyse 1/3’ünü olusturan bu uzun dönemde; sicak basmalari, gece terlemeleri, vajinal kuruluk, agrili iliski gibi fiziksel ve depresif duygu durumu gibi psikolojik sikintilar ile karsilasiyorlar. Bu sikintilar kadinin çevresiyle olan iliskilerini de bozarak sosyal sikintilar da doguruyor.”

Menopoz dönemi sikintilarini ortadan kaldiran bu yeni nesil tedavi seçenegi Actea Racemosa köklerinin dogal ve hormon içermeyen yapisi ile bu tür sikayetlerin tedavisinde kisa sürede etki gösteriyor. GAP (Iyi Tarim Uygulamalari) ve GMP (Iyi Üretim Uygulamalari) esaslarina göre tüm tarim ve ilaç üretim asamalari devlet kuruluslari tarafindan titizlikle denetlenerek ve kalite kontrolleri yapilarak yetistirilen Actea Racemosa yumru köklerinden ekstraksiyon yöntemi ile üretilen yeni ilacin her bir tableti esit miktarda standart aktif madde içerdigi de belirtildi.

Actea Racemosa Nedir ?

Kuzey Amerika’da yetisen bir tibbi bitki olan Actea Racemosa, ilk defa Amerikan yerlileri tarafindan kesfedilmis ve daha sonra modern tip doktorlari tarafindan da yaygin olarak kullanilmaya devam edilmis.

Actea Racemosa, Çin, Asya, Ingiltere Bitkisel farmokopesinde ve Dünya Saglik Örgütü monografinda yer aliyor.

Almanya Saglik Otoritesi Komisyon E tarafindan onaylanmis olan Actea Racemosa 2001’de Amerika Bitkisel farmakopesi- Ulusal Formüllere (USPF 27 [4]2001) dahil edilmesi ile bir daha gündeme geldi.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası