Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Menopoz artik kabus degil

Modern tip ile Kizilderililerin bilgeligi birlesince kadinlarin en büyük sorununa dogal çözüm üretildi

Kadin yasaminin üçte birini kabusa çeviren menopoz dönemi sorunlarini ortadan kaldiran yeni nesil bir tedavi seçenegi Türkiye’de satisa sunuldu. Biomeks Ilaç Firmasi ve Alman Bionorica AG Firmasi ortakligi ile piyasaya verilen ilaç, dogal olmasi ve hormon içermemesiyle öne çikiyor. Menopozal dönem rahatsizliklarinin tedavisinde etkili olan yeni nesil tedavi, Kizilderililerin yüzlerce yildir kullandiklari Actea Racemosa yumru köklerinin, 21. yüzyil teknolojisi ile bulusmasiyla ortaya çikti.

Basta Almanya olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde, Asya’da ve Amerika’da yan etkiler yönünden son derece güvenilir oldugu kanitlanmis Actea Racemosa ile ilgili toplanti Istanbul Üniversitesi Cerrahpasa Tip Fakültesi Üreme Endokrinolojisi, Obstetrik ve Jinekoloji Anabilim Dali Ögretim Üyesi ve Menopoz ve Osteoporoz Dernegi Baskani Prof. Dr. Erdogan Ertüngealp’in katilimiyla gerçeklesti.

Prof. Ertüngealp kadinlarin menopozla ilgili sorunlarini anlatirken sunlari söyledi: “Günümüzde ortalama insan ömrü seksenli yaslara dogru uzanirken ortalama menopoz yasi 50-52 olarak kabul ediliyor. Böylece bir kadin 25-30 yil menopozun getirdigi sorunlarla yasiyor. Kadinlar, hayatlarinin neredeyse 1/3’ünü olusturan bu uzun dönemde; sicak basmalari, gece terlemeleri, vajinal kuruluk, agrili iliski gibi fiziksel ve depresif duygu durumu gibi psikolojik sikintilar ile karsilasiyorlar. Bu sikintilar kadinin çevresiyle olan iliskilerini de bozarak sosyal sikintilar da doguruyor.”

Menopoz dönemi sikintilarini ortadan kaldiran bu yeni nesil tedavi seçenegi Actea Racemosa köklerinin dogal ve hormon içermeyen yapisi ile bu tür sikayetlerin tedavisinde kisa sürede etki gösteriyor. GAP (Iyi Tarim Uygulamalari) ve GMP (Iyi Üretim Uygulamalari) esaslarina göre tüm tarim ve ilaç üretim asamalari devlet kuruluslari tarafindan titizlikle denetlenerek ve kalite kontrolleri yapilarak yetistirilen Actea Racemosa yumru köklerinden ekstraksiyon yöntemi ile üretilen yeni ilacin her bir tableti esit miktarda standart aktif madde içerdigi de belirtildi.

Actea Racemosa Nedir ?

Kuzey Amerika’da yetisen bir tibbi bitki olan Actea Racemosa, ilk defa Amerikan yerlileri tarafindan kesfedilmis ve daha sonra modern tip doktorlari tarafindan da yaygin olarak kullanilmaya devam edilmis.

Actea Racemosa, Çin, Asya, Ingiltere Bitkisel farmokopesinde ve Dünya Saglik Örgütü monografinda yer aliyor.

Almanya Saglik Otoritesi Komisyon E tarafindan onaylanmis olan Actea Racemosa 2001’de Amerika Bitkisel farmakopesi- Ulusal Formüllere (USPF 27 [4]2001) dahil edilmesi ile bir daha gündeme geldi.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası