Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Stresin ilaci kahkaha

Hintli Doktor Madan Kataria'nin 1995 yilinda kesfedip uygulamaya koydugu Gülme Yogasi (Laughteryoga), Antalya'da tatilcilerin streslerini almaya basladi.

Stresten ortaya çikan ve aralarinda seker, yüksek tansiyon, kanser, mide ve basagrisi gibi birçok hastaligin tedavisinde yardimci olduguna inanilan gülme yogasini Antalya'da ilk kez uygulamaya koyaN Gülme Yogasi Hocasi Gökhan Yalça, ücretsiz uyguladigi seansta, katilanlara keyfli dakikalar yasatti.

Atatürk Kültür parki'nda sabah saat 07 30'dae isinma hareketleriyle baslayan aktivite, Gökhan Yalça'nin eline megafonu alip kahkaha atmaya baslamasiyla biranda yön degsitirdi. Seansa katilan yaklasik 30 kisiye önce insanlarin neden gülmesi gerektigini anlatan Yalça, kahkaha'nin birçok hastaligin tedavisinde en önemli yardimci unsurlardan biri oldugunu, sabah zorla da olsa gülüp kahkaha atabilenlerin gün içinde stersten kaynaklanan rahatsizlarla daha az mücadele ettiginin ispatlandigini söyledi. Özellikle zamansiz ve sebephsiz ortaya çikan basagrilarinda gülmenin en iyi tedavi yöntemli oldugunu söyleyen Yalça, konusmasinin ardindan seansa bayladi.

Aralarinda kadin ve cçocuklarin da bulundugu tatilcileri yaptigi espriler ile güldürmeye çalisan Yalça, bunda da basarili oldu. Insanlari birbirine yaklastirip tokalastiran, alkislatip kahkaha attiran Yalça, yaklasik 2 saatlik seansin ardindan ise, atilan kahkahalari, dünyanin farkli üylkelerinde sikinti çeken insanlara farkli bir sekilde ulastirdi. Seansa katilanlarin el ele tutusup halka olusturdugu son seansta, gözlerini kapatip, farkli ülkelerde aci ve sikinti çeken insanlari düsünen Antalyalilar, onlarin da kahkaha atabilmeleri için dilekte bulundular.

Kaynak: www.mynet.com
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası