Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Meme kanseri günden güne artiyor

Meme kanseri, kadinlarin en büyük kabusu. Ve bu hastalik günden güne daha da fazla artis gösteriyor. Uzmanlar, hastaliktaki artis miktarini söyle açikladi:

Kadinlarin en büyük saglik sorununun mem sagligi oldugunu kaydeden uzmanlara göre Türkiye'de her yil 30 bin kadin meme kanserine yakalaniyor.

Türkiye'de kendi alaninda multidisipliner bir yaklasimla kurulan Samsun Meme Dernegi'nin faaliyete geçtigi bildirildi.

Samsun'da Ondokuzmayis Üniversitesi (OMÜ) Tip Fakültesi ögretim üyeleri tarafindan kurulan Samsun Meme Dernegi'nin Yönetim Kurulu üyeleri, kurulus amaçlari hakkinda bilgi vermek amaciyla 19 Mayis Gazeteciler Cemiyeti'nde basin toplantisi düzenledi.

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Ferit Bernay'in da katildigi basin toplantisinda bilgi veren Dernek Baskani Prof. Dr. Necati Özen, Türkiye'de her yil 30 bin kadinin meme kanserine yakalandigini söyledi. Dünya nüfusunun yarisini olusturan kadinlarin en büyük saglik sorunun meme sagligi oldugunu kaydeden Prof. Dr. Özen, sunlari kaydetti:

''Meme sagligi konusunda tip dünyasindaki gelismeler oldukça hizli. Türkiye'de her yil 30 bin kadin meme kanserine yakalaniyor. Memenin her türlü hastaligi konusunda bilgi, görgü, deneyim ve egitimin yayginlastirilmasinin gereginden yola çikarak, Samsun Meme Dernegi'ni kurduk. Multidisipliner bir olusum olarak, konusunda uzman cerrahi, onkoloji, patoloji, radyoloji, radyasyon onkolojisi, kadin hastaliklari ve dogum, psikiyatri ve psikoloji uzmanlarinin yaninda meme hastaliklariyla ilgi herkese dernegimiz açiktir''

Meme hastaliklarinda erken teshis ve tedavinin büyük önem tasidigina dikkat çeken Özen,'' OMÜ Tip Fakültesi olarak meme kanseri teshis ve tedavisinde kullanilan teknik cihaz ve donanim bakimindan dünya standartlarinin üzerindeyiz'' dedi.

Dernegin, ''www.samsunmemedernegi.org'' adresinden yayin yapan internet sitesi bulundugunu da bildiren Özen, isteyenlerin meme hastaliklari ve dernek çalismalari hakkinda bilgi alisverisinde bulunabileceklerini belirtti. Samsun Meme Dernegi'nin onur üyesi olan OMÜ Rektörü Prof. Dr. Ferit Bernay da, üniversite olarak Türkiye'de saygin bir yere sahip olduklarini, bu tür çalismalarin da bu sayginligi arttirdigini ifade etti.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası