Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Meme kanseri günden güne artiyor

Meme kanseri, kadinlarin en büyük kabusu. Ve bu hastalik günden güne daha da fazla artis gösteriyor. Uzmanlar, hastaliktaki artis miktarini söyle açikladi:

Kadinlarin en büyük saglik sorununun mem sagligi oldugunu kaydeden uzmanlara göre Türkiye'de her yil 30 bin kadin meme kanserine yakalaniyor.

Türkiye'de kendi alaninda multidisipliner bir yaklasimla kurulan Samsun Meme Dernegi'nin faaliyete geçtigi bildirildi.

Samsun'da Ondokuzmayis Üniversitesi (OMÜ) Tip Fakültesi ögretim üyeleri tarafindan kurulan Samsun Meme Dernegi'nin Yönetim Kurulu üyeleri, kurulus amaçlari hakkinda bilgi vermek amaciyla 19 Mayis Gazeteciler Cemiyeti'nde basin toplantisi düzenledi.

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Ferit Bernay'in da katildigi basin toplantisinda bilgi veren Dernek Baskani Prof. Dr. Necati Özen, Türkiye'de her yil 30 bin kadinin meme kanserine yakalandigini söyledi. Dünya nüfusunun yarisini olusturan kadinlarin en büyük saglik sorunun meme sagligi oldugunu kaydeden Prof. Dr. Özen, sunlari kaydetti:

''Meme sagligi konusunda tip dünyasindaki gelismeler oldukça hizli. Türkiye'de her yil 30 bin kadin meme kanserine yakalaniyor. Memenin her türlü hastaligi konusunda bilgi, görgü, deneyim ve egitimin yayginlastirilmasinin gereginden yola çikarak, Samsun Meme Dernegi'ni kurduk. Multidisipliner bir olusum olarak, konusunda uzman cerrahi, onkoloji, patoloji, radyoloji, radyasyon onkolojisi, kadin hastaliklari ve dogum, psikiyatri ve psikoloji uzmanlarinin yaninda meme hastaliklariyla ilgi herkese dernegimiz açiktir''

Meme hastaliklarinda erken teshis ve tedavinin büyük önem tasidigina dikkat çeken Özen,'' OMÜ Tip Fakültesi olarak meme kanseri teshis ve tedavisinde kullanilan teknik cihaz ve donanim bakimindan dünya standartlarinin üzerindeyiz'' dedi.

Dernegin, ''www.samsunmemedernegi.org'' adresinden yayin yapan internet sitesi bulundugunu da bildiren Özen, isteyenlerin meme hastaliklari ve dernek çalismalari hakkinda bilgi alisverisinde bulunabileceklerini belirtti. Samsun Meme Dernegi'nin onur üyesi olan OMÜ Rektörü Prof. Dr. Ferit Bernay da, üniversite olarak Türkiye'de saygin bir yere sahip olduklarini, bu tür çalismalarin da bu sayginligi arttirdigini ifade etti.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası