Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


4. kalp kardesleri günü

Istanbul Kalp Cerrahisi Vakfinin duzenledigi 4. Kalp Kardesleri Gunu; kalp ameliyati olarak sagligina kavusmus 50'yi askin cocugun katildigi senliklerle kutlandi.

Ülkemizde her yil 15 bin dogumsal kalp hastasi çocuk dünyaya gelmekte ve bu çocuklarimizdan büyük bir kismi, ileri teknoloji, büyük bir ekip organizasyonu ve önemli finans destegi gerektiren kalp ameliyatlari ve diger tedavi imkanlarina ekonomik yetersizlikler nedeni ile kavusamamaktadir. Oysa ki, bu çocuklar, uygun tedavi ve kalp ameliyatlari ile tamamen saglikli ve normal bir hayat sansina kavusabilirler.

Istanbul Kalp Cerrahisi Vakfi, Acibadem Bakirköy Hastanesi isbirligi ile gerçeklestirilen Kalp Kardesligi projesi, ülke nüfusumuzun üçte birini olusturan 15 yasin altindaki çocuklarin kalp sagligi ile ilgili sorunlarina kamuoyu yaratarak, ekonomik yetersizlikler nedeni ile tedavi imkani bulamayan pek çok kalp hastasi çocuk için umut olmaya devam etmektedir.

Bu proje ile yoksul hastalarin tedavisi ve ameliyat masraflarinin karsilanmasi konusunda destek saglayan sahis ve kuruluslar, hayata dönmelerine yardimci olduklari çocuklarla kalp kardesi olma sansina sahip olmaktadirlar. Bu çocuklarin ameliyat ve tedavileri Istanbul Kalp Cerrahisi Vakfi tarafindan Acibadem Bakirköy Hastanesi’nde gerçeklestirilmektedir.

Kalp Kardesligi Projesi ile bu güne kadar 50’den fazla kalp hastasi çocuk saglikli bir hayata kavusmustur. Proje, her sene 24 Nisan’da, sagliklarina kavusan yüzlerce çocugun katildigi senliklerle kutlanmaktadir.

Bu yil 4.sü Ortaköy Feriye Tesislerinde düzenlenen ve genis katilimli sosyal aktiviteler ile kutlanan Kalp Kardesligi Günü’ne; 2005 yilinin dünya sampiyonlugunu Türkiye'ye yasatan Sehremini Lisesi Basketbol Takimi oyunculari da katilarak minik kalplere destek oldular.

“Kalp sagligi çocukluktan baslar”

Her sene sagliga dair önemli mesajlar verilen Kalp Kardesleri Projesi kapsaminda, Istanbul Kalp Cerrahisi Vakfi Baskani Prof. Dr. Tayyar Sarioglu “Kalp sagligi çocukluktan baslar” mesaji ile dogru beslenme, düzenli spor, sigarasiz hayat gibi aliskanliklarin çocukluk döneminde kazanilmasi gereken davranis kaliplari olarak benimsenmesini ve Saglik Bakanligi’miz ile Milli Egitim Bakanligi’miz tarafindan egitim sistemimizin en önemli konusu olarak ele alinmasini önerdi.

Proje ile ilgili detayli bilgi için : www.kalpcerrahisivakfi.org
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası