Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


4. kalp kardesleri günü

Istanbul Kalp Cerrahisi Vakfinin duzenledigi 4. Kalp Kardesleri Gunu; kalp ameliyati olarak sagligina kavusmus 50'yi askin cocugun katildigi senliklerle kutlandi.

Ülkemizde her yil 15 bin dogumsal kalp hastasi çocuk dünyaya gelmekte ve bu çocuklarimizdan büyük bir kismi, ileri teknoloji, büyük bir ekip organizasyonu ve önemli finans destegi gerektiren kalp ameliyatlari ve diger tedavi imkanlarina ekonomik yetersizlikler nedeni ile kavusamamaktadir. Oysa ki, bu çocuklar, uygun tedavi ve kalp ameliyatlari ile tamamen saglikli ve normal bir hayat sansina kavusabilirler.

Istanbul Kalp Cerrahisi Vakfi, Acibadem Bakirköy Hastanesi isbirligi ile gerçeklestirilen Kalp Kardesligi projesi, ülke nüfusumuzun üçte birini olusturan 15 yasin altindaki çocuklarin kalp sagligi ile ilgili sorunlarina kamuoyu yaratarak, ekonomik yetersizlikler nedeni ile tedavi imkani bulamayan pek çok kalp hastasi çocuk için umut olmaya devam etmektedir.

Bu proje ile yoksul hastalarin tedavisi ve ameliyat masraflarinin karsilanmasi konusunda destek saglayan sahis ve kuruluslar, hayata dönmelerine yardimci olduklari çocuklarla kalp kardesi olma sansina sahip olmaktadirlar. Bu çocuklarin ameliyat ve tedavileri Istanbul Kalp Cerrahisi Vakfi tarafindan Acibadem Bakirköy Hastanesi’nde gerçeklestirilmektedir.

Kalp Kardesligi Projesi ile bu güne kadar 50’den fazla kalp hastasi çocuk saglikli bir hayata kavusmustur. Proje, her sene 24 Nisan’da, sagliklarina kavusan yüzlerce çocugun katildigi senliklerle kutlanmaktadir.

Bu yil 4.sü Ortaköy Feriye Tesislerinde düzenlenen ve genis katilimli sosyal aktiviteler ile kutlanan Kalp Kardesligi Günü’ne; 2005 yilinin dünya sampiyonlugunu Türkiye'ye yasatan Sehremini Lisesi Basketbol Takimi oyunculari da katilarak minik kalplere destek oldular.

“Kalp sagligi çocukluktan baslar”

Her sene sagliga dair önemli mesajlar verilen Kalp Kardesleri Projesi kapsaminda, Istanbul Kalp Cerrahisi Vakfi Baskani Prof. Dr. Tayyar Sarioglu “Kalp sagligi çocukluktan baslar” mesaji ile dogru beslenme, düzenli spor, sigarasiz hayat gibi aliskanliklarin çocukluk döneminde kazanilmasi gereken davranis kaliplari olarak benimsenmesini ve Saglik Bakanligi’miz ile Milli Egitim Bakanligi’miz tarafindan egitim sistemimizin en önemli konusu olarak ele alinmasini önerdi.

Proje ile ilgili detayli bilgi için : www.kalpcerrahisivakfi.org
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası