Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Bahar mevsimi gözleri de yoruyor

Göz hastaliklari uzmanlari bahar aylarinda meydana gelen hava degisimlerinin, vücudun yanisira gözlerde de bahar yorgunluguna neden oldugunu söyledi.

BOLU Izzet Baysal Devlet Hastanesi Bashekimi Göz Hastaliklari Uzmani Fahrettin Yilmaz, bahar aylarinda meydana gelen hava degisimlerinin, vücudun yanisira gözlerde de bahar yorgunluguna neden oldugunu söyledi.

Bahar aylarinda, mevsimsel olarak polen zamani gözlerde alerjik hastaliklarin ortaya çiktigini belirten Dr. Yilmaz, "Mevsim etkisiyle ortaya çikan göz alerjilerinin büyük bir çogunlugu, daha çok kavak polenleriyle ortaya çikiyor. Bu alerjiler de gözlerde kaziriklik, sulanma, batma ve çapaklanmaya neden olur'' dedi.

Özellikle orta yasli insanlarin bahar aylarinda sabahlari yataktan kalkmak istemediklerini söyleyen Dr. Yilmaz, havadaki ani isi degisimlerinden kaynaklanan bu bahar yorgunlugunun ayni etkiyi gözlerde de gösterdigini belirtti.

Yüksek rakimli kentlerde yasayan ya da bahar aylarinda yaylaya çikan insanlarda ve de özellikle çocuklarin gözlerinde bahar alerjisi ve bahar nezlesinin ortaya çiktigini ifade eden Dr. Yilmaz söyle dedi:

"Bahar alerjisi, özellikle çocuklarin gözlerinde farkedilebilecek kadar bir kizarikliga ve göz bebeklerinin çevresinde de yuvarlak kabariklar meydana gelmesine neden olur. Çocuklar gözlerini açmak istemez. Gözlerde asiri kizariklik ve çapaklanmaya neden olan bahar alerjisinden korunabilmek için günes gözlügü kullanmakta ve siperli sapka takmakta yarar var.''

Kaynak: www.milliyet.com.tr
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası