Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Eczacilik fuarina yogun ilgi

Tüm Eczaci Kooperatifleri Birligi tarafindan 15-17 Nisan tarihleri arasinda Lütfi Kirdar Rumeli Fuar Merkezi’nde düzenlenen 4. Ulusal Eczacilik Fuari’ni 10 bin kisi ziyaret etti.

Saglik profesyonellerinin büyük ilgi gösterdikleri fuar, 167 firmayi bir araya getirdi.

Saglik profesyonellerinin büyük ilgi gösterdikleri fuar, 167 firmayi bir araya getirdi. Fuar kapsaminda ayrica, yerli ve yabanci konusmacilarin katildiklari bir kongre de yapildi. “Çagdas Bir Ülke, Saglikli Bir Toplum” temasiyla düzenlenen 4. Ulusal Eczacilik Fuari’nda ana vurgu, yeniden yapilanan Türk saglik kurumunda eczacilarin gittikçe daha önem kazanan rolüydü.

Eczacilik sektöründe faaliyet gösteren kisi ve kuruluslari bir araya getirerek bilgi ve görüs alisverisinde bulunabilmelerini saglayan fuar, ziyaretçilere, stand, seminer ve paneller sayesinde yeni ürünleri tanima firsati sunarken, katilimci firmalara da ürün ve hizmetlerini standlarinda bire bir tanitma imkani verdi.

4. Ulusal Eczacilik Fuari, bu yil bazi yeniliklere sahne oldu. Fuara bilgi teknolojileri firmalari da katilarak donanim altyapisi ve Internet erisimi gibi konularda katilimcilara destek verdi. Fuari ziyaret etmek isteyenlere, Bizimeczane.com üzerinden online kayit imkani sunuldu. Akilli yaka kartlari kullanilarak ziyaretçi profilinin daha saglikli analiz edilmesi saglandi. Ayrica, TEKB’nin kooperatif üyesi eczacilara sundugu e-Pharma, Farmadost ve Farmaofis gibi yeni hizmetler ilk kez tanitildi.

4. Ulusal Eczacilik Fuari kapsaminda düzenlenen kongre de büyük ilgi gördü. Yerli ve yabanci 32 konusmacinin katildigi kongrede, 17 seminer, 2 panel ve 2 söylesi gerçeklestirildi. Seminerlerde, 21. Yüzyil Saglik Açilimlari’ndan Son Depremler ve Marmara’ya, Türkiye’de Biyoesdegerlik Çalismalari’ndan Saglik Sigortasinda Smart Card Kullanimi’na kadar çok çesitli konular ele alindi. Ayrica birinci gün “Eczaciligin Dünü, Bugünü, Yarini”, üçüncü gün ise “Sosyal Güvenlik Kurumu ve Geri Ödemeler” konulu iki ayri panel yapildi. Kongrenin ilgi çekici bir diger bölümü ise söylesilerdi. Ikinci gün düzenlenen söyleside, Sair ve Yazar Sunay Akin, siirsel anlatimiyla, agirlikli olarak ilaç sektörüne iliskin konularin konusuldugu fuarda farkli bir dünyanin kapilarini açti. Üçüncü gün yapilan ve Yenibir.com yazarlarindan Mine Kiliç, Münir Arikan, Kaan Erkam ve Burak Özdemir’in katildiklari “Hapi Yutmadan Mutlu Olmanin Yollari” konulu söyleside ise mutluluga giden yolun gerçekten de haplardan geçip geçmedigi tartisildi.

Türkiye’nin tek eczacilik ihtisas fuari olarak gösterilen Ulusal Eczacilik Fuarlari, 2002 yilindan bu yana düzenleniyor. Dünyada ve Türkiye’de sektöre yönelik tüm gelismelerin eczacilar tarafindan izlenebilmesine yardimci olmak; ilaç ve eczacilik konularindaki yeni ürün, proje ve etkinlikleri sektörün tüm bilesenleriyle bulusturmak; ortak kooperatiflerin ve bunlarin üye tabanlarinin gelismesine katkida bulunmak amaciyla gerçeklestirilen fuar, eczacilik mesleginin gelisiminde önemli rol oynuyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası