Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Eczacilik fuarina yogun ilgi

Tüm Eczaci Kooperatifleri Birligi tarafindan 15-17 Nisan tarihleri arasinda Lütfi Kirdar Rumeli Fuar Merkezi’nde düzenlenen 4. Ulusal Eczacilik Fuari’ni 10 bin kisi ziyaret etti.

Saglik profesyonellerinin büyük ilgi gösterdikleri fuar, 167 firmayi bir araya getirdi.

Saglik profesyonellerinin büyük ilgi gösterdikleri fuar, 167 firmayi bir araya getirdi. Fuar kapsaminda ayrica, yerli ve yabanci konusmacilarin katildiklari bir kongre de yapildi. “Çagdas Bir Ülke, Saglikli Bir Toplum” temasiyla düzenlenen 4. Ulusal Eczacilik Fuari’nda ana vurgu, yeniden yapilanan Türk saglik kurumunda eczacilarin gittikçe daha önem kazanan rolüydü.

Eczacilik sektöründe faaliyet gösteren kisi ve kuruluslari bir araya getirerek bilgi ve görüs alisverisinde bulunabilmelerini saglayan fuar, ziyaretçilere, stand, seminer ve paneller sayesinde yeni ürünleri tanima firsati sunarken, katilimci firmalara da ürün ve hizmetlerini standlarinda bire bir tanitma imkani verdi.

4. Ulusal Eczacilik Fuari, bu yil bazi yeniliklere sahne oldu. Fuara bilgi teknolojileri firmalari da katilarak donanim altyapisi ve Internet erisimi gibi konularda katilimcilara destek verdi. Fuari ziyaret etmek isteyenlere, Bizimeczane.com üzerinden online kayit imkani sunuldu. Akilli yaka kartlari kullanilarak ziyaretçi profilinin daha saglikli analiz edilmesi saglandi. Ayrica, TEKB’nin kooperatif üyesi eczacilara sundugu e-Pharma, Farmadost ve Farmaofis gibi yeni hizmetler ilk kez tanitildi.

4. Ulusal Eczacilik Fuari kapsaminda düzenlenen kongre de büyük ilgi gördü. Yerli ve yabanci 32 konusmacinin katildigi kongrede, 17 seminer, 2 panel ve 2 söylesi gerçeklestirildi. Seminerlerde, 21. Yüzyil Saglik Açilimlari’ndan Son Depremler ve Marmara’ya, Türkiye’de Biyoesdegerlik Çalismalari’ndan Saglik Sigortasinda Smart Card Kullanimi’na kadar çok çesitli konular ele alindi. Ayrica birinci gün “Eczaciligin Dünü, Bugünü, Yarini”, üçüncü gün ise “Sosyal Güvenlik Kurumu ve Geri Ödemeler” konulu iki ayri panel yapildi. Kongrenin ilgi çekici bir diger bölümü ise söylesilerdi. Ikinci gün düzenlenen söyleside, Sair ve Yazar Sunay Akin, siirsel anlatimiyla, agirlikli olarak ilaç sektörüne iliskin konularin konusuldugu fuarda farkli bir dünyanin kapilarini açti. Üçüncü gün yapilan ve Yenibir.com yazarlarindan Mine Kiliç, Münir Arikan, Kaan Erkam ve Burak Özdemir’in katildiklari “Hapi Yutmadan Mutlu Olmanin Yollari” konulu söyleside ise mutluluga giden yolun gerçekten de haplardan geçip geçmedigi tartisildi.

Türkiye’nin tek eczacilik ihtisas fuari olarak gösterilen Ulusal Eczacilik Fuarlari, 2002 yilindan bu yana düzenleniyor. Dünyada ve Türkiye’de sektöre yönelik tüm gelismelerin eczacilar tarafindan izlenebilmesine yardimci olmak; ilaç ve eczacilik konularindaki yeni ürün, proje ve etkinlikleri sektörün tüm bilesenleriyle bulusturmak; ortak kooperatiflerin ve bunlarin üye tabanlarinin gelismesine katkida bulunmak amaciyla gerçeklestirilen fuar, eczacilik mesleginin gelisiminde önemli rol oynuyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Samsun Tıp Fakültesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05459763385

A RH POZİTİF. Acil acil acil. Yardım em. SAĞOLUN

Tarih: 10/17/2019 6:30:48 AM
İncilay Baş
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
  Aranan Kan: B RH +
Adana Yüreğir Başkent Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412217231

Çok acil. B B Rh + Pozitif TROMBOSİT ihtiyacı var. Lütfen destek olalım. Gelmeden önce lütfen arayınız. SAĞOLUN.

Tarih: 10/9/2019 6:01:07 AM
Dürdane Yıldız
  Aranan Kan: A RH +
Hacettepe hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05447320306

Hacettepe hastanesinde yatmakta olan yakınım için Ab rh(+) kana ihtiyacımız vardi

Tarih: 10/7/2019 11:20:09 AM
Betül eryılmaz
  Aranan Kan: AB RH +
Gebze Anadolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05551572642

Acil. Her gruptan uyar TROMBOSİT kan ihtiyacı var. Yardımcı olalım. Rica ediyoruz.

Tarih: 10/4/2019 9:14:14 AM
Ahmet Tokgöz
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası