Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


6197 Sayili Yasa, Komisyon’a Geliyor

4. Ulusal Eczacilik Fuari’nin açilisinda bir konusma yapan AKP Milletvekili ve Saglik Komisyonu Baskani Irfan Yazicioglu, 6197 sayili yasanin 14 Mayis’a kadar Saglik Komisyonu’na gelmesi için çalistiklarini ve bu yil içinde deyürürlüge girmesinin beklendigini söyledi.

4. Ulusal Eczacilik Fuari törenle açildi. Törende, AKP Milletvekili ve TBMM Saglik Komisyonu Üyesi Irfan Yazicioglu, Saglik Bakanligi Müstesari Dr.Necdet Ünüvar, TEKB Yönetim Kurulu Baskani Ecz. Sait Yücel, Türk EczacilariBirligi (TEB) Baskani Ecz. Mehmet Domaç ve Istanbul Eczaci Odasi BaskaniEcz. Zafer Kaplan birer konusma yaptilar.

Konusmasinda TEKB’nin çalismalarina ve Ulusal Eczacilik Fuari’na deginen Yücel, üyeleriyle birlikte güçlenme vizyonuna sahip olan TEKB’nin, kooperatif üyesi eczanelere yönelik çagdas hizmetler sunarak Türkiye’de eczacilik sektörünün gelismesine katkida bulunmak istedigini söyledi. 3 yildir basariyla düzenlenen Ulusal Eczacilik Fuarlari’nin da bu hizmet anlayisi çerçevesinde degerlendirilmesi gerektigini belirten Yücel, dünyada ve Türkiye’de sektöre yönelik tüm gelismelerin eczacilar tarafindan izlenebilmesi; ilaç ve eczacilik konularindaki yeni ürün, proje ve etkinliklerin sektörün tüm bilesenleriyle bulusturulmasi; ortak kooperatiflerin ve bunlarin üye tabanlarinin gelisimine katkida bulunulmasi amaciyla, her yil eczacilik ihtisas fuari düzenlediklerini kaydetti. Yücel, bu yil 10.000 saglik mensubunun gelmesinin beklendigi fuarin, eczacilik sektöründe faaliyet gösteren kisi ve kuruluslari bir araya getirerek bilgi ve görüs alisverisinde bulunma imkani sunacagini ifade etti.

Istanbul Eczaci Odasi Baskani Ecz. Zafer Kaplan, yaptigi konusmada, Eczacilik Fuari’nin sektör mensuplarinin birbirlerini tanimalari ve dogru anlamalari için önemli bir rol oynadigini söyledi. Kaplan, SSK’lilara serbest eczanelerden ilaç alma hakki nedeniyle bu fuara katilimin çok yüksek olmasinin bekledigini sözlerine ekledi.

TEB Baskani Ecz. Mehmet Domaç ise Ulusal Eczacilik Fuarlari’nin sektörün gelisimini ve dünyadaki degisimi ortaya koyan bir platform görevi üstlendigini söyledi. Bu tür etkinliklerin eczacilara yeni ufuklar açigini belirten Domaç, SSK’lilarin her eczaneden ilaç almaya baslamalarinin, sektör için bir milat oldugunu, böylelikle 40 milyon insana daha ulasabilecek duruma geldiklerini bildirdi.

AKP Milletvekili ve TBMM Saglik Komisyonu Üyesi Irfan Yazicioglu ise konusmasinda önemli bir müjde verdi. Yazicioglu, 6197 sayili Eczacilik Kanunu’nun 14 Mayis’ta Saglik Komisyonu’na gelmesi için yogun bir çalisma yürüttüklerini, büyük olasilikla bu yil içinde de yürürlüge girmesini saglayacaklarini bildirdi. Saglik alaninda hükümet olarak önemli islere imza attiklarini ifade eden Yazicioglu, mevcut eksikliklerin ise sektör ve hükümet isbirligiyle giderilecegini kaydetti.

Saglik Bakanligi Müstesari Dr. Necdet Ünüvar ise konusmasinda, bakanlik olarak insanlarin önündeki her türlü engelin kaldirilmasindan yana olduklarini, ancak, sistemin saglikli isleyebilmesi için bu asamadan sonra yasanabilecek her türlü istismarin da kararlilikla engellenmesi ve cezalandirilmasi ilkesini benimsediklerini söyledi. Ünüvar ayrica, Avrupa Birligi’nde mesleklerin yakin zamanda serbest dolasima geçecegini, bu gelismeden eczacilarin da yararlanacaklarini kaydetti.

Konusmalarin ardindan fuarin açilisi, Dr. Necdet Ünüvar tarafindan kurdele kesilerek yapildi.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası