Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


6197 Sayili Yasa, Komisyon’a Geliyor

4. Ulusal Eczacilik Fuari’nin açilisinda bir konusma yapan AKP Milletvekili ve Saglik Komisyonu Baskani Irfan Yazicioglu, 6197 sayili yasanin 14 Mayis’a kadar Saglik Komisyonu’na gelmesi için çalistiklarini ve bu yil içinde deyürürlüge girmesinin beklendigini söyledi.

4. Ulusal Eczacilik Fuari törenle açildi. Törende, AKP Milletvekili ve TBMM Saglik Komisyonu Üyesi Irfan Yazicioglu, Saglik Bakanligi Müstesari Dr.Necdet Ünüvar, TEKB Yönetim Kurulu Baskani Ecz. Sait Yücel, Türk EczacilariBirligi (TEB) Baskani Ecz. Mehmet Domaç ve Istanbul Eczaci Odasi BaskaniEcz. Zafer Kaplan birer konusma yaptilar.

Konusmasinda TEKB’nin çalismalarina ve Ulusal Eczacilik Fuari’na deginen Yücel, üyeleriyle birlikte güçlenme vizyonuna sahip olan TEKB’nin, kooperatif üyesi eczanelere yönelik çagdas hizmetler sunarak Türkiye’de eczacilik sektörünün gelismesine katkida bulunmak istedigini söyledi. 3 yildir basariyla düzenlenen Ulusal Eczacilik Fuarlari’nin da bu hizmet anlayisi çerçevesinde degerlendirilmesi gerektigini belirten Yücel, dünyada ve Türkiye’de sektöre yönelik tüm gelismelerin eczacilar tarafindan izlenebilmesi; ilaç ve eczacilik konularindaki yeni ürün, proje ve etkinliklerin sektörün tüm bilesenleriyle bulusturulmasi; ortak kooperatiflerin ve bunlarin üye tabanlarinin gelisimine katkida bulunulmasi amaciyla, her yil eczacilik ihtisas fuari düzenlediklerini kaydetti. Yücel, bu yil 10.000 saglik mensubunun gelmesinin beklendigi fuarin, eczacilik sektöründe faaliyet gösteren kisi ve kuruluslari bir araya getirerek bilgi ve görüs alisverisinde bulunma imkani sunacagini ifade etti.

Istanbul Eczaci Odasi Baskani Ecz. Zafer Kaplan, yaptigi konusmada, Eczacilik Fuari’nin sektör mensuplarinin birbirlerini tanimalari ve dogru anlamalari için önemli bir rol oynadigini söyledi. Kaplan, SSK’lilara serbest eczanelerden ilaç alma hakki nedeniyle bu fuara katilimin çok yüksek olmasinin bekledigini sözlerine ekledi.

TEB Baskani Ecz. Mehmet Domaç ise Ulusal Eczacilik Fuarlari’nin sektörün gelisimini ve dünyadaki degisimi ortaya koyan bir platform görevi üstlendigini söyledi. Bu tür etkinliklerin eczacilara yeni ufuklar açigini belirten Domaç, SSK’lilarin her eczaneden ilaç almaya baslamalarinin, sektör için bir milat oldugunu, böylelikle 40 milyon insana daha ulasabilecek duruma geldiklerini bildirdi.

AKP Milletvekili ve TBMM Saglik Komisyonu Üyesi Irfan Yazicioglu ise konusmasinda önemli bir müjde verdi. Yazicioglu, 6197 sayili Eczacilik Kanunu’nun 14 Mayis’ta Saglik Komisyonu’na gelmesi için yogun bir çalisma yürüttüklerini, büyük olasilikla bu yil içinde de yürürlüge girmesini saglayacaklarini bildirdi. Saglik alaninda hükümet olarak önemli islere imza attiklarini ifade eden Yazicioglu, mevcut eksikliklerin ise sektör ve hükümet isbirligiyle giderilecegini kaydetti.

Saglik Bakanligi Müstesari Dr. Necdet Ünüvar ise konusmasinda, bakanlik olarak insanlarin önündeki her türlü engelin kaldirilmasindan yana olduklarini, ancak, sistemin saglikli isleyebilmesi için bu asamadan sonra yasanabilecek her türlü istismarin da kararlilikla engellenmesi ve cezalandirilmasi ilkesini benimsediklerini söyledi. Ünüvar ayrica, Avrupa Birligi’nde mesleklerin yakin zamanda serbest dolasima geçecegini, bu gelismeden eczacilarin da yararlanacaklarini kaydetti.

Konusmalarin ardindan fuarin açilisi, Dr. Necdet Ünüvar tarafindan kurdele kesilerek yapildi.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası