Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


6197 Sayili Yasa, Komisyon’a Geliyor

4. Ulusal Eczacilik Fuari’nin açilisinda bir konusma yapan AKP Milletvekili ve Saglik Komisyonu Baskani Irfan Yazicioglu, 6197 sayili yasanin 14 Mayis’a kadar Saglik Komisyonu’na gelmesi için çalistiklarini ve bu yil içinde deyürürlüge girmesinin beklendigini söyledi.

4. Ulusal Eczacilik Fuari törenle açildi. Törende, AKP Milletvekili ve TBMM Saglik Komisyonu Üyesi Irfan Yazicioglu, Saglik Bakanligi Müstesari Dr.Necdet Ünüvar, TEKB Yönetim Kurulu Baskani Ecz. Sait Yücel, Türk EczacilariBirligi (TEB) Baskani Ecz. Mehmet Domaç ve Istanbul Eczaci Odasi BaskaniEcz. Zafer Kaplan birer konusma yaptilar.

Konusmasinda TEKB’nin çalismalarina ve Ulusal Eczacilik Fuari’na deginen Yücel, üyeleriyle birlikte güçlenme vizyonuna sahip olan TEKB’nin, kooperatif üyesi eczanelere yönelik çagdas hizmetler sunarak Türkiye’de eczacilik sektörünün gelismesine katkida bulunmak istedigini söyledi. 3 yildir basariyla düzenlenen Ulusal Eczacilik Fuarlari’nin da bu hizmet anlayisi çerçevesinde degerlendirilmesi gerektigini belirten Yücel, dünyada ve Türkiye’de sektöre yönelik tüm gelismelerin eczacilar tarafindan izlenebilmesi; ilaç ve eczacilik konularindaki yeni ürün, proje ve etkinliklerin sektörün tüm bilesenleriyle bulusturulmasi; ortak kooperatiflerin ve bunlarin üye tabanlarinin gelisimine katkida bulunulmasi amaciyla, her yil eczacilik ihtisas fuari düzenlediklerini kaydetti. Yücel, bu yil 10.000 saglik mensubunun gelmesinin beklendigi fuarin, eczacilik sektöründe faaliyet gösteren kisi ve kuruluslari bir araya getirerek bilgi ve görüs alisverisinde bulunma imkani sunacagini ifade etti.

Istanbul Eczaci Odasi Baskani Ecz. Zafer Kaplan, yaptigi konusmada, Eczacilik Fuari’nin sektör mensuplarinin birbirlerini tanimalari ve dogru anlamalari için önemli bir rol oynadigini söyledi. Kaplan, SSK’lilara serbest eczanelerden ilaç alma hakki nedeniyle bu fuara katilimin çok yüksek olmasinin bekledigini sözlerine ekledi.

TEB Baskani Ecz. Mehmet Domaç ise Ulusal Eczacilik Fuarlari’nin sektörün gelisimini ve dünyadaki degisimi ortaya koyan bir platform görevi üstlendigini söyledi. Bu tür etkinliklerin eczacilara yeni ufuklar açigini belirten Domaç, SSK’lilarin her eczaneden ilaç almaya baslamalarinin, sektör için bir milat oldugunu, böylelikle 40 milyon insana daha ulasabilecek duruma geldiklerini bildirdi.

AKP Milletvekili ve TBMM Saglik Komisyonu Üyesi Irfan Yazicioglu ise konusmasinda önemli bir müjde verdi. Yazicioglu, 6197 sayili Eczacilik Kanunu’nun 14 Mayis’ta Saglik Komisyonu’na gelmesi için yogun bir çalisma yürüttüklerini, büyük olasilikla bu yil içinde de yürürlüge girmesini saglayacaklarini bildirdi. Saglik alaninda hükümet olarak önemli islere imza attiklarini ifade eden Yazicioglu, mevcut eksikliklerin ise sektör ve hükümet isbirligiyle giderilecegini kaydetti.

Saglik Bakanligi Müstesari Dr. Necdet Ünüvar ise konusmasinda, bakanlik olarak insanlarin önündeki her türlü engelin kaldirilmasindan yana olduklarini, ancak, sistemin saglikli isleyebilmesi için bu asamadan sonra yasanabilecek her türlü istismarin da kararlilikla engellenmesi ve cezalandirilmasi ilkesini benimsediklerini söyledi. Ünüvar ayrica, Avrupa Birligi’nde mesleklerin yakin zamanda serbest dolasima geçecegini, bu gelismeden eczacilarin da yararlanacaklarini kaydetti.

Konusmalarin ardindan fuarin açilisi, Dr. Necdet Ünüvar tarafindan kurdele kesilerek yapildi.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
ANKARA TOBB ETÜ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 5432921579

15.11.2019 Cuma günü ameliyat olacak babam için iki ünite AB RH+ kana ihtiyacımız var. Gönüllü kan verebilecek kişilerin iletişime geçmelerini rica ediyorum.

Tarih: 11/12/2019 1:15:21 AM
Buket Nur Palabıyık
  Aranan Kan: 0 RH -
Antalya Medikal Park Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05333819859

Bebek hastaya acil LÜTFEN DESTEK VERELİM. 0 RH NEGATİF TROMBOSİT İHTİYACI VARDIR.

Tarih: 11/7/2019 3:47:48 PM
Dönmez Ailesi
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege Üniversitesi Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05453276137

Lütfen destek. 0 Rh- negatif Sağolun.

Tarih: 10/29/2019 7:02:15 AM
Hanım Hanım
  Aranan Kan: 0 RH +
Bahçelievler Medikalpark Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05332510231

Destek olalım. Acildir. SAĞOLUN. 0 Rh POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 10/22/2019 7:45:37 AM
Orhan Bafralı
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası