Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Kanseri yenmenin yollari

Günümüzün en önemli hastaliklarindan birisi olan kanserden korunmanin yollari bireylerin özverisiyle beraber saglanabiliyor. Iste, kanserden korunmanin yöntemleri...

Istanbul Büyüksehir Belediyesi Sanat ve Meslek Egitimi Kurslari (ISMEK) tarafindan Kartal'da bulunan Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde verilen seminerde "Kanserde Erken Tani" konusu islendi.

2004-2005 egitim dönemi basindan itibaren 40'in üzerinde seminer gerçeklestiren ISMEK, 1-7 Nisan Kanser Haftasi olmasi nedeniyle Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde "Kanserde Erken Tani" baslikli bir halk semineri düzenledi. Doç.Dr. Burak Sakar'in verdigi "Kanserde Erken Tani" konulu seminere ilgi yogun oldu. Seminere Istanbul Büyüksehir Belediyesi Personel ve Egitim Müdürü Mehmet Dogan ve ISMEK Genel Koordinatörü Güven Çaliskan ile birlikte çok sayida davetli katildi.

Doç. Dr. Burak Sakar, kanserin çagimizin en önemli saglik sorunlarindan birisi oldugunu belirtti. Tani ve tedavisindeki yeniliklere de degindigi konusmasinda Sakar, kanserde erken taninin meme, rahim agzi, prostat, akciger gibi kanser türlerinde mümkün oldugunu ifade etti. Kanserin olusumunda en büyük rolü sigaranin oynadigini belirten konusmaci, akciger kanserinin yüzde 85'inin sigaradan kaynaklandigini kaydetti. Sakar, özellikle günes isinlarindaki zararli maddelerden uzak kalarak da cilt kanserinden çok yüksek oranlarda korunmanin saglanabilecegini ifade etti. Sakar ayrica, sigara içmeyerek, beslenme aliskanliklarina ve yasam tarzina dikkat ederek, düzenli muayeneden geçerek kanserden korunmanin mümkün oldugunu ifade etti.

Dr. Sakar, bitkisel kaynakli besinlerin fazla tüketilmesi, özellikle hayvansal kaynakli yüksek yagli gidalarin sinirlandirilmasi, bitkisel yaglarin tercih edilmesi, fiziksel olarak aktif olup, egzersiz yapilarak ideal agirligin korunmasi ve alkol tüketiminin sinirlandirilmasinin kanserden korunmada etkin rol oynadigini kaydetti.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası