Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Kürtaji karsi olmayan Papa istiyorlar

Papa II. Jean Paul'un hayata veda etmesi, ilaç firmalarinin istahini kabartti. Kürtaja ve dogum kontrolüne karsi olan Papa'nin ölmesiyle birlikte kulis çalismalari basladi.

Tarihçi Aytunç Altindal, ilaç sirketlerinin, dogum kontrol yöntemlerine ve kürtaja izin verecek bir Papa'nin seçilmesi için kulis baslattigini ileri sürdü. Dünyada 1.1 milyar Katolik oldugunu belirten Altindal, eger ilaç sirketlerinin istedigi gibi bir Papa seçilirse, bunun, günde 300 milyon hap üretilmesi ve yillik 80 milyar dolarlik bir pazar anlamina gelecegini söyledi. Kulislerin, dogum kontrolüne karsi olan II. Jean Paul'un hastalanmasinin hemen ardindan basladigini da söyleyen Altindal, 'Dogum kontolüne razi olan 6 kardinalin adi geçiyor. Milano Kardinali Tetramansi, Colombia Kardinali Hoyas ve Nijeryali Kardinal Arinzi'nin seçilme ihtimali var. Eger, dogum kontrolünü destekleyen bir Papa seçilirse 2 bin yillik gelenek bozulacak' dedi.

33 gün papalik yapabildi

Bir önceki Papa I. Jean Paul'un ancak 33 gün papalik yaptigini ve öldügünü hatirlatan Altindal, I. Jean Paul'un bazi iddialara göre dogum kontrol haplarina sicak baktigi ve bu konuda çalismalar yaptigi için öldürüldügünün o dönemde ortaya atildigini kaydetti. Altindal, ancak Vatikan'in bunu dogrulamadigini belirterek 'Öldügü sirada elinde dogum kontrol haplariyla ilgili bir dosya bulunmus. Ancak bunun da yok edildigi söyleniyor' dedi.

Vatikan da kazanacak

Altindal sunlari söyledi:'Yeni seçilen Papa 'dogum kontrolüne dogrudan Katolik Dini izin veriyor' demeyecek tabii. Bunu kara kapli kitaba uyduracak. Ilaç sirketleri kazanirken onlar da reform yapmis olacak. Katolik dini çagdas bir din denilecek. Ayrica feministler de bu isten karli çikacak. Kadin özgürlügünde büyük zafer kazandiklarini belirterek, 'Katolik Kilisesi'ni dize getirdik' diyecekler.'

Vatikan'in dogum kontrolüne izin vermesi durumunda ilaç sirketlerinin Müslüman ülkelerinde de pazar kazanacagini belirten Altindal, 'Çünkü Papa II. Jean Paul Iran, Sudan, Yemen ve Sudi Arabistan ile '5'li takrir' yapmisti. Vatikan kullaninca, buralar da izin verecek. Böylece pazar Katolik kadinlardan sonra Müslüman kadinlari da içine katacak' dedi.

Papanin ölümünden sonra 3 gün süreyle Vatikan içinde 'susma yasagi'nin devreye girdigini söyleyen Altindal, 'Vatikan mensuplari kesinlikle, 'Papa iyiydi', 'Papa kötüydü', 'Papa öldü' gibi hiçbirsey konusamaz. Buna 'susma orucu' denir. Bu gelenek Papa II. Jean Paul için de uygulandi' dedi.

AKSAM
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası