Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Kürtaji karsi olmayan Papa istiyorlar

Papa II. Jean Paul'un hayata veda etmesi, ilaç firmalarinin istahini kabartti. Kürtaja ve dogum kontrolüne karsi olan Papa'nin ölmesiyle birlikte kulis çalismalari basladi.

Tarihçi Aytunç Altindal, ilaç sirketlerinin, dogum kontrol yöntemlerine ve kürtaja izin verecek bir Papa'nin seçilmesi için kulis baslattigini ileri sürdü. Dünyada 1.1 milyar Katolik oldugunu belirten Altindal, eger ilaç sirketlerinin istedigi gibi bir Papa seçilirse, bunun, günde 300 milyon hap üretilmesi ve yillik 80 milyar dolarlik bir pazar anlamina gelecegini söyledi. Kulislerin, dogum kontrolüne karsi olan II. Jean Paul'un hastalanmasinin hemen ardindan basladigini da söyleyen Altindal, 'Dogum kontolüne razi olan 6 kardinalin adi geçiyor. Milano Kardinali Tetramansi, Colombia Kardinali Hoyas ve Nijeryali Kardinal Arinzi'nin seçilme ihtimali var. Eger, dogum kontrolünü destekleyen bir Papa seçilirse 2 bin yillik gelenek bozulacak' dedi.

33 gün papalik yapabildi

Bir önceki Papa I. Jean Paul'un ancak 33 gün papalik yaptigini ve öldügünü hatirlatan Altindal, I. Jean Paul'un bazi iddialara göre dogum kontrol haplarina sicak baktigi ve bu konuda çalismalar yaptigi için öldürüldügünün o dönemde ortaya atildigini kaydetti. Altindal, ancak Vatikan'in bunu dogrulamadigini belirterek 'Öldügü sirada elinde dogum kontrol haplariyla ilgili bir dosya bulunmus. Ancak bunun da yok edildigi söyleniyor' dedi.

Vatikan da kazanacak

Altindal sunlari söyledi:'Yeni seçilen Papa 'dogum kontrolüne dogrudan Katolik Dini izin veriyor' demeyecek tabii. Bunu kara kapli kitaba uyduracak. Ilaç sirketleri kazanirken onlar da reform yapmis olacak. Katolik dini çagdas bir din denilecek. Ayrica feministler de bu isten karli çikacak. Kadin özgürlügünde büyük zafer kazandiklarini belirterek, 'Katolik Kilisesi'ni dize getirdik' diyecekler.'

Vatikan'in dogum kontrolüne izin vermesi durumunda ilaç sirketlerinin Müslüman ülkelerinde de pazar kazanacagini belirten Altindal, 'Çünkü Papa II. Jean Paul Iran, Sudan, Yemen ve Sudi Arabistan ile '5'li takrir' yapmisti. Vatikan kullaninca, buralar da izin verecek. Böylece pazar Katolik kadinlardan sonra Müslüman kadinlari da içine katacak' dedi.

Papanin ölümünden sonra 3 gün süreyle Vatikan içinde 'susma yasagi'nin devreye girdigini söyleyen Altindal, 'Vatikan mensuplari kesinlikle, 'Papa iyiydi', 'Papa kötüydü', 'Papa öldü' gibi hiçbirsey konusamaz. Buna 'susma orucu' denir. Bu gelenek Papa II. Jean Paul için de uygulandi' dedi.

AKSAM
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası