Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


''SAGLIKTA BILISIM SEMPOZYUMU''

ANKARA - TÜBITAK ve Çankaya Belediyesi tarafindan gerçeklestirilen, ''Saglikta Bilisim Sempozyumu''nda, hasta güvenligi ve saglik bilisim teknolojileri alaninda sunumlar yapildi.

Çankaya Belediye Baskani Muzaffer Eryilmaz, TÜBITAK Feza Gürsey Salonu'nda düzenlenen sempozyumda, bilgiyi saglik alaninda realize eden, bilgi-islem teknolojisini kaliteli hizmet kaygisiyla bütünlestiren girisimlerin, yeni kazanimlari da beraberinde getirecegini söyledi.

Dünya ölçeginde yasanan bazi gelismelerin, insanin yasam kalitesini ve sagligi üzerindeki olumsuz etkilerini her geçen gün artirdigina dikkati çeken Eryilmaz, ''Degisen çevre kosullari, beslenme zincirindeki aksakliklar ve yaslanan nüfus, saglik alanindaki çözümlerin daha sistematik olmasini zorunlu kilmaktadir'' dedi.

Çevresel felaketlerin, hastaliklarin seyrini ve sikligini artirdigini vurgulayan Eryilmaz, böyle bir ortamda tüm ülkelerin gündeminde, saglik, hastalik kayitlarinin paylasilmasi ve saglik bilgisinin nasil yönetilecegi konularinin yer almasi gerektigini ifade etti.

Çankaya Belediyesi Enformasyon Teknolojileri Danismani Esat Eryilmaz da, ''e-Saglik, Hasta Güvenligi ve Saglik Hizmet Kalitesi Baglaminda Bilisim Teknolojilerine Genel Bir Bakis'' konulu sunum yapti. Eryilmaz, bilgiyi yönetmenin en fazla saglik hizmetleri içinde, ''hasta güvenligi ve hasta sagligi'' ile ilgili kavramlarin içinin doldurulmasi noktasinda önem kazandigini anlatti.

Esat Eryilmaz, AB'nin saglik alaninda bilgi yönetimiyle ilgili bazi hedefleri bulundugunu anlatti. Eryilmaz, AB'nin, ''e-Saglik sisteminin nasil yayginlastirilacagi'', ''saglik yönetimi hakkinda ulusal bir yol haritasinin olusturulmasi'', ''her kosulda hasta güvenliginin saglanmasi'', ''tani-tedavi amaçli saglik hizmetlerinin gerekçeli ve uygun olarak verilmesi'' ile ilgili çalismalarin yürütülmesini hedefledigini belirtti.

Merkezi Hollanda'da bulunan, e-Saglik ve saglik bilgi sistemleriyle ilgili çalismalar yapan NICTIZ isimli kurulusun temsilcisi Johan Beun ise AB ülkelerindeki e-Saglik çalismalari ve saglik hizmetleriyle ilgili bilgi verdi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası