Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


''SAGLIKTA BILISIM SEMPOZYUMU''

ANKARA - TÜBITAK ve Çankaya Belediyesi tarafindan gerçeklestirilen, ''Saglikta Bilisim Sempozyumu''nda, hasta güvenligi ve saglik bilisim teknolojileri alaninda sunumlar yapildi.

Çankaya Belediye Baskani Muzaffer Eryilmaz, TÜBITAK Feza Gürsey Salonu'nda düzenlenen sempozyumda, bilgiyi saglik alaninda realize eden, bilgi-islem teknolojisini kaliteli hizmet kaygisiyla bütünlestiren girisimlerin, yeni kazanimlari da beraberinde getirecegini söyledi.

Dünya ölçeginde yasanan bazi gelismelerin, insanin yasam kalitesini ve sagligi üzerindeki olumsuz etkilerini her geçen gün artirdigina dikkati çeken Eryilmaz, ''Degisen çevre kosullari, beslenme zincirindeki aksakliklar ve yaslanan nüfus, saglik alanindaki çözümlerin daha sistematik olmasini zorunlu kilmaktadir'' dedi.

Çevresel felaketlerin, hastaliklarin seyrini ve sikligini artirdigini vurgulayan Eryilmaz, böyle bir ortamda tüm ülkelerin gündeminde, saglik, hastalik kayitlarinin paylasilmasi ve saglik bilgisinin nasil yönetilecegi konularinin yer almasi gerektigini ifade etti.

Çankaya Belediyesi Enformasyon Teknolojileri Danismani Esat Eryilmaz da, ''e-Saglik, Hasta Güvenligi ve Saglik Hizmet Kalitesi Baglaminda Bilisim Teknolojilerine Genel Bir Bakis'' konulu sunum yapti. Eryilmaz, bilgiyi yönetmenin en fazla saglik hizmetleri içinde, ''hasta güvenligi ve hasta sagligi'' ile ilgili kavramlarin içinin doldurulmasi noktasinda önem kazandigini anlatti.

Esat Eryilmaz, AB'nin saglik alaninda bilgi yönetimiyle ilgili bazi hedefleri bulundugunu anlatti. Eryilmaz, AB'nin, ''e-Saglik sisteminin nasil yayginlastirilacagi'', ''saglik yönetimi hakkinda ulusal bir yol haritasinin olusturulmasi'', ''her kosulda hasta güvenliginin saglanmasi'', ''tani-tedavi amaçli saglik hizmetlerinin gerekçeli ve uygun olarak verilmesi'' ile ilgili çalismalarin yürütülmesini hedefledigini belirtti.

Merkezi Hollanda'da bulunan, e-Saglik ve saglik bilgi sistemleriyle ilgili çalismalar yapan NICTIZ isimli kurulusun temsilcisi Johan Beun ise AB ülkelerindeki e-Saglik çalismalari ve saglik hizmetleriyle ilgili bilgi verdi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası