Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Hasta uyutulmadan kalp ameliyati

Tekirdag'in Çorlu Ilçesi'nde özel yöntemle hasta uyutulmadan kismen narkoz verilerek kalp ameliyati yapildi. Hasta ile sohbet edilerek tikali kalp damari açildi.

Çorlu Özel Sifa Hastanesi doktoru Op. Dr. Cenap Özkara'nin özel `MIDCAB' yöntemi ile gerçeklestirdigi operasyonla 76 yasindaki Rasim Bikmaz, uyutulmadan sohbet edilerek ameliyat edildi. Operasyonu gerçeklestiren Op. Dr. Cenap Özkara `MIDCAB' denilen yöntemle yapilan ameliyatla hastanin tikali olan kalp damarini açtiklarini söyleyerek, sunlari anlatti:

"Hastamizi tamamen degil, kismen narkoz vererek uyutmadan ameliyat ettik. Hastamiza tam narkoz vermek riskli olabilirdi. MIDCAB dünyada ender olarak kullanilan bir yöntem. Teknik ekipman gerektiren bu yöntem geleneksel yöntemlere göre daha zor ancak hastanin iyilesme süresini kisaltiyor.'' MIDCAB yöntemi ile ameliyat edilen hasta Rasim Bikmaz ise, "Ameliyat sirasinda doktorlari gördüm ve hatta onlarla sohbet ettik. Ameliyatin yapildigini neredeyse hiç hissetmedim. Hem sohbet ettik, hem ameliyat gerçeklestirildi. Kendimi iyi hissediyorum'' diye konustu.

AKP Tekirdag Milletvekili ve TBMM Içisleri Komisyonu Baskani Ziyaettin Akbulut, hasta Bikmaz'i ziyaret ederek geçmis olsun dedi. Milletvekili Akbulut, operasyonu gerçeklestiren Op.Dr. Cenap Özkara ve ekibini de tebrik ederek, ameliyatla ilgili bilgiler aldi. Daha sonra Özel Sifa Hastanesi Genel Koordinatörü Yusa Saltoglu, AKP Tekirdag Milletvetili Akbulut'a hastane ve yapilan çalismalarla ilgili bilgi verdi.

Milliyet
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası