Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Hastalar hakkinizi arayin!

Saglik Bakanligi'nca hastalarin haklarini korumak için baslatilan 'Hasta Haklari Uygulamalari' basariyla devam ediyor. Iste Hasta Haklari uygulamasinin sonuçlari:

Saglik Bakani Recep Akdag, "Hastalarimizin hekimini, ve hizmet alacagi kurumu özgürce seçip, degistirebildigi güvenli bir ortamda, inançlarina saygi çerçevesinde alabildigi saglik sistemi temel önceligimizdir" dedi.

Saglik Bakani Akdag yazili bir açiklama yaparak, hastalara istedigi doktoru seçme hakki verilmesi uygulamasinin basariyla devam ettigini söyledi. Akdag, Bakanlik tarafindan 2003 yilinda baslatilan 'Hasta Haklari Uygulamalari' kapsaminda 131 hastanede hasta haklari, birim ve kurullari olusturuldugunu belirterek,

"Uygulamanin basladigi hastanelerin hasta haklari birimleri kolay ulasilabilen mekanlarda faaliyet gösteriyor. Birimler iç içe geçmeli 2 birimden olusuyor. Hastalarimizin bir kismi ilk odada dinlenirken, sikayeti ya da bir basvurusu olan hastalarimiz diger odada, birim sorumlusuyla yalniz, gizlilige uygun olarak görüsüyor. Hastalarimiz birimlerimize haklariyla ilgili her türlü talep ve sikayetlerini iletebiliyorlar.

Bu sikayetler haftanin belirli günlerinde toplanan Hasta Haklari Kurullarinda görüsülüyor. Kurul, hasta haklari birim sorumlusu, hasta haklari kurul baskani, sikayet edilen personelin birim sorumlusu, sosyal hizmet uzmani, yetkili sendika temsilcisi ve hasta avukatindan olusuyor" dedi.

Hastalarin Saglik Bakanligi'nin '184 SABIM' telefon hattini 24 saat arayarak sikayetlerini iletebilecegini belirten Akdag, kurullarda bugüne kadar görüsülen basvurulardan yüzde 57'sinin çalisan lehine, yüzde 23'ünün ise personelin aleyhine sonuçlandigini kaydetti.

Kaynak: www.mynet.com
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası