Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Aspirin cinsellik düsmani çikti

Her derde deva olan ve mucize ilaç olarak nitelenen aspirinin sayisz pek çok yarari yaninda bir de zarari var ki bu zarar erkekler için tam bir kabus anlamina geliyor.

Hamilelikte alinan Aspirin ve bazi agri kesicilerin erkek bebeklerin beynini etkiledigi ve ilerleyen yaslarda cinsel arzulari azalttigi öne sürüldü.

Amerika'da bulunan Maryland Üniversitesi'nin uzmanlari, Aspirin ve benzeri ilaçlarla fareler üzerinde yaptiklari deneylerde, çarpici sonuçlar ortaya çikartti. Aspirin ve Paracetemol gibi yaygin biçimde kullanilan agri kesici ilaçlar, ana karnindaki bebeklerin beynini etkiliyor ve dogup büyüdükten sonra erkek cinsel dürtülerini zayiflatiyor. Ilaçlarin, erkek farelerin beynini etkileyip, erkeklik hormonu testosteronun islevini aksattigi belirlendi.

DÜSÜGÜ ÖNLEMEK IÇIN VERILIYOR

Erkek farelerin, annelerinin hamilelik döneminde aldigi bu tür ilaçlar yüzünden seks ihtiyaci duymadigi tebpit edildi. Arastirmada, bu ilaçlarin insanlari nasil etkileyebilecegine dair sorular ortaya atiliyor. Aspirin, düsükleri veya kanin pihtilasmasini önlemek için hastalara verilebiliyor. Fareler üzerinde incelenen diger ilaçlar da hamile kadinlara erken dogumu önlemek için verilen ilaçlardan. Arastirmacilar, insan beyninin nasil gelistiginin henüz tam olarak bilinmedigini vurguluyor. Kesin hükme varmak için daha çok çalisma yapmak gerektigini belirtiliyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası