Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


“Astim Hastaliklari”

Marmara Üniversitesi Tip Fakültesi Çocuk Gögüs Hastaliklari Ana Bilim Dali Baskani Prof. Dr. Elif Dagli yaptigi açiklamada, astim hastaliginin geçmiste daha az görülmesinin önemli nedenlerinden birinin ahsap evlerin çoklugu oldugunu dile getirerek, “Ancak hava alan ahsap yapilarin yerine çift camli binalarda, hava degisimi olmadigi için ayni ortamin defalarca tenefüs edilmesi, sicak ve sebze yemekleri yerine katki malzemeli hazir yiyecekler yenilmesi, eksoz gazlari gibi nedenlerle astim ve diger hastaliklarda da artis yasandi” dedi.

Adapazari’nin mevcut sartlarinin, hastaligin artmasina çok daha uygun olduguna isaret eden Dagli, sunlari kaydetti: “Adapazari’nda altyapi bitmedigi için ortaya çikan toz ve çamur, insanlarin cigerlerine kadar isliyor. Adapazari’ndan astim ve solunum yolu rahatsizlari nedeniyle Istanbul’a gönderilen hasta sayisinda büyük bir artis var. Bizim hastanemize Adapazari’ndan çok sayida hasta geliyor. Adapazari’nda altyapi bitirilip, toz ve çamurun önüne geçilmezse, astim hastaliklarinda patlama olur.”

Adapazari’nin altyapi çalismalarinin bitirilememesine gerekçe olarak, kaynak yetersizliginin gösterilemeyecegini savunan Dagli, “Formula yarislarinin pisti için harcanacak 60 milyon dolarla bu çalismalar tamamlanabilir. Türkiye biraraya gelip, Adapazari’nin altyapisi bitirmelidir” dedi. Dagli, Adapazarlilara, tozdan korunmak için maske kullanmalarini da önerdi.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası