Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Beyoglu’nda Beyaz Zambaklar Açacak Esnaf Bayrak Yarisi Yapacak

Profesyonel kurumlara temizlik - hijyen konusunda ürün tedarigi ve uzman danismanlik hizmeti sunan JohnsonDiversey ile Beyoglu Belediyesi isbirligi kapsaminda Aralik ayindan itibaren Beyoglu’nda “Beyaz Zambaklar” açacak.

Insan sirkülasyonun en fazla oldugu bölgelerden biri olan Beyoglu, temizligi, hijyeni, safligi ve dogalligi simgeleyen beyaz renkli zambaklarla donanacak. Tüm isletmeler ve tesisler, “Matrix” testinden geçip temizligin ve hijyenin uluslararasi anlatimi olan beyaz zambakli mavi bayragi dalgalandirmak için yarisacak. Beyoglu severler, güvenilir hijyeni simgeleyen beyaz zambakli mavi bayrakli isletmelerde gönül rahatligi içinde, saglikla yiyip içecek. 2 yil boyunca sürekli olarak uygulanacak olan “Beyaz Zambak” projesi kapsaminda, bölgedeki 43 okula da “Hijyen Mobil” araci ile temizlik tasinacak.

28 Mart 2004 tarihi itibariyle hizmete gelen yeni yönetim kadrosu ile basarili çalismalara imza atan Beyoglu Belediyesi ile Johnson Wax Professional ve Unilever firmalarinin yüzyili askin bilgi birikimi, tecrübesi isigi altinda, 2002 yilinda birlesme sonunda yeniden yapilanan bir sirket olan JohnsonDiversey “Beyaz Zambak” projesinde el ele verdi.

Ülkemizde sagligi ciddi boyutta tehdit eden, büyük maddi ve manevi kayiplara yol açan hijyenden uzak ortamlarin iyilestirilmesini, hijyen kosullarinin artirilmasini hedefleyen “Beyaz Zambak” projesi ile Avrupa Birligi’ne uygun kosullarin yaratilmasi konusunda da önemli bir adim atildi. Daha temiz, daha saglikli ve daha hijyenik bir ülke için çözümleyici hareketlerin baslamasi gerekliligi konusuna dikkat çekecek olan “Beyaz Zambak” projesi, Istanbul’un en kalabalik ve yiyecek – içecek tüketiminin agirlikta oldugu bölgelerinden biri olan Beyoglu ve çevresinde Aralik ayi itibariyle uygulamaya kondu.

“Beyaz Zambak” projesi kapsaminda, JohnsonDiversey uzmanlari tarafindan egitilen belediye zabitalari, isletme ve tesisleri denetleyecek. Yine ayni uzmanlar tarafindan, isletmeciler ve çalisanlara hijyen yöntemleri, süreç gelistirme, hijyen kontrol ve riskleri önleme konularinda egitim verilecek . Bu egitimle, hijyenin temizlikle esdeger tutulmamasi, hijyenin çok daha genis kapsamli oldugu, saglik riski olusturabilecek nedenlerin tamamen ortadan kaldirilmasi, toplum açisindan yasamsal önem tasiyan gida hijyeninde çagdas standartlarin yaratilmasi hedeflenecek.

JohnsonDiversey uzmanlarinin verecegi egitimin yani sira JohnsonDiversey Türkiye’nin bulup gelistirdigi, diger JohnsonDiversey ülkelerine sundugu, islevselligi tüm dünyada tartismasiz kabul edilen HACCP prensipleri dogrultusunda hazirlanmis olan mutfak hijyeni ölçme, degerlendirme ve gelistirme ürünü olan “MaTRix” ile isletme ve tesislerin hijyen kontrolleri yapilacak. Gida isleyen, tüketime sunan isletmelerin en basta gelen görevleri arasinda yer alan, tüketicilerin dogal ve yasal hakki olan saglikli beslenme konusunda güvenilir hijyeni test eden “MaTRix” yönteminin kullanimi ile hijyen kurallarina uygunluk konusuna bilimsel ve sistemli bir yaklasim getirilecek.

Bir gida isletmesindeki potansiyel tehlikeleri tanimlayarak bu tehlikelerin olusmasini önleme, kabul edilebilir limitlerin altinda tutulmasini saglama sistemini sunan MaTRix ile mevcut hijyen durumu saptanan isletmelerin hijyen kosullarina tamamen uygun olanlar beyaz zambakli mavi bayrak ile ödüllendirilecek, güvenilir hijyen sundugu tescillenecek. Beyaz zambakli mavi bayrak ile tüm isletmecileri motive etmeyi, bölgede takim ruhunu uyandirip “bayrak yarisi” baslatmayi, kazanilan bayragin kaybedilmemesi için iyilesen kosullarin sürdürülmesine çalisilmasini hedeflenecek.

Beyoglu’nun prestijini de yükseltecek olan projede, MaTRix testinden eksik puan alanlara ise beyaz zambakli mavi bayraga ulasabilmeleri için gelisime açik olan yanlari, eksiklerini tamamlama konusunda neleri, nasil yapmasi gibi iyilestirici çözümler sunulacak. Isletme, iki ay sonunda yapilacak yeni kontrolle eger hijyen kosullarina ulasmayi basarmissa beyaz zambakli mavi bayragi tasima hakkini elde edecek.

Konaklama tesisleri, gida isletmeleri, hastaneler, ofis ve kurumlar gibi profesyonel müsterilerine, 400’ü askin üründen olusan zengin portföyü ile hizmet sunan, kullanicisina her zaman – her yerde çözüm ulastirabilme vizyonuna sahip JohnsonDiversey ve Beyoglu Belediyesi isbirligi ile gerçeklesecek “Beyaz Zambak” projesinde “Hijyen Mobil” de yer alacak.

“Hijyen Mobil” araci da proje paralelinde, Beyoglu ve çevresindeki okullarin hijyenini 2004-2005 ögretim yili boyunca saglayacak. Proje kapsaminda, JohnsonDiversey tarafindan saglanan ve içinde her türlü temizlik gereçleri ile ürünlerini barindiran özel temizlik araci “Hijyen Mobil”, 5 kisilik temizlik ekibi ile Beyoglu bölgesinde bulunan 43 okulun her hafta tekrarlanacak olan temizligini yapacak. Ilk temizligini Ahmet Emin Yalman Ilkögretim Okulu’nda Beyoglu Belediye Baskani Ahmet Misbah Demircan’in katilimi ile gerçeklestiren “Hijyen Mobil”in yani sira “Beyaz Zambak” projesi kapsaminda hijyen konusunda birçok egitim, seminer ve çalismalar gerçeklestirilecek.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH -
Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05414005451

Çocuk hastaya acil B rh negatif granülosit ihtiyacı var. Lütfen destek verelim. Gelmeden önce arayınız.

Tarih: 2/10/2020 6:54:44 AM
Yıldız Akuş
  Aranan Kan: B RH +
Antalya MedikalPark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05053714764

B rh + granülosit ihtiyacı var. Gelmeden önce arayınız. Sağolun.

Tarih: 2/1/2020 4:44:46 AM
Emir Haberal
  Aranan Kan: AB RH +
Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05353037319

AB rh pozitif trombosit ihtiyacı. Gelmeden önce arayınız. SAĞOLUN

Tarih: 1/31/2020 6:55:16 AM
Abdullah Abdulsamed
  Aranan Kan: A RH +
Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0506 069 3484

Yardım em. Acil. A rh pozitif kana ihtiyaç var. Gelmeden önce arayınız. Sağolun

Tarih: 1/26/2020 3:05:57 AM
Zana Hanım
  Aranan Kan: 0 RH -
Denizli Pamukkale Üniversitesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05448744869

Lütfen destek. 0 rh - negatif *beyaz* kan ihtiyacı var. Şartlar: 60 yaş altında olmak, son 10 gündür ilaç kullanmş olmak. Destek olalım. Gelmeden önce arayınız. Sağolun.

Tarih: 1/24/2020 6:28:44 AM
Minire Kıymaz
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası