Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


SSK'li yakinlarina müjde

Aktif olan çalisan sgortalinin sadece kendisi degil es, çocuk, anne ve babasi ile emekliliginde kendisi ve yakinlari ile dul ve yetimler yurtdisinda tedavi olabilecek.

Aktif olarak çalisan sigortalinin sadece kendisinin yararlandigi yurtdisi tedavi olanagindan es, çocuk, anne ve babasi ile emekliliginde kendisi ve yakinlari ile dul ve yetimlerinin de yararlanmasini öngören yasa tasarisi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Çalisma ve Sosyal Güvenlik Bakani Murat Basesgioglu, yaptigi konusmada, SSK'lilarin yanisira düzenlemenin Bag-Kur'lulari da kapsamasi için çaba sarfettiklerini söyledi. Teknik bir nedenle Bag-Kur'lularin bu tasari kapsamina alinamadigini bildiren Basesgioglu, kisa bir süre içinde bu düzenlemenin de gerçeklestirilecegini kaydetti.

Verilen bir önergenin kabulu ile yurt disinda tedavi giderlerinin ödemesi sadece raporla belirlenen hastalik için yapilabilecek.

Yasa'ya göre, yabanci ülkeye gönderilenlerin tedavi süresi 2 yili geçemeyecek. Bu sürede acil haller hariç olmak üzere, raporda belirtilen hastaliktan baska yapilan tedavi giderleri ödenmeyecek ve bu tedavi için süre uzatilamayacak. Tedavi süresi 6 ayi geçtigi takdirde ilgili yabanci saglik kurumundan alinan ve tedavinin devaminin zorunlu oldugunu gösteren rapor, dis temsilciliklerce Kuruma gönderilecek.

Yabanci ülkeye gönderilenlerin tedavi süresi 2 yili geçemeyecek. Bu süre içinde acil haller hariç olmak üzere, raporda belirtilen hastaligin seyriyle baglantili olmayan hastaliktan baska yapilan tedavi giderleri ödenmeyecek ve bu tedavi için süre uzatilamayacak.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası