Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Sosyete çamura batmayi seviyor

Lüks semtlerdeki eczanelerde su siralar en çok 'çamur' satiliyor. Azerbaycan ve Ürdün'den gelen özel çamurlar cilt bakimi ve selülit tedavisinde kullaniliyor.

Basta cilt güzelligi olmak üzere birçok soruna iyi geldigi ileri sürülen Azerbaycan ve Ölüdeniz çamurlari eczane ürünü haline geldi. Ilkinin sisesi 12, ikincisininki ise 45 milyon.

Sosyete çamura bulandi

Her gün yeni yeni karisimlar ve yeni dogal ilaçlarin kesfedildigi, alternatif tip ürünlerinin revaçta oldugu bu günlerde, 'birçok derde deva' oldugu ileri sürülen "Azerbaycan çamuru" eczanelerde yok satiyor. Özellikle Istanbul'un lüks semti Nisantasi'ndaki eczanelerin en çok sattigi ürünlerden olan bu çamur, Azerbaycan'in volkanik daglarindan toplanip küçük siselere dolduruluyor.

BIR SISESI 12 MILYON LIRA

Içinde iyot, brom, çinko, kalay, bakir, manganez, potasyum gibi minarellerin oldugu bu çamur, dogum ve ameliyat lekelerine, dis eti rahatsizliklarina cilt problemlerine, özellikle de selülit ve cilde iyigeliyor.

Selülit ve yüz bakimindaki basarisi ile özellikle bakimli kadinlarin en çok satin aldigi ürünler arasinda yer alan "Azerbaycan çamuru", 45 derece suda isitilip gerekli olan bölgeye masaj yolu ile sürülüyor.Böylece vücuttaki sorun, dogadaki elementler ve minareller sayesinde kisa sürede rahatlayip iyilesme sürecine giriyor.

Azerbaycan çamurunu 2-3 aydir dükkaninda satmaya baslayan Nisantasi Eczanesi'nin sahibi Ahmet Gündogdu, ürünün oldukça büyük bir talep patlamasina sebep oldugunu söyledi. Aralarinda ünlü isimlerin de oldugu birçok kadinin satin aldigi bu çamurun Nisantasi Eczanesi'ndeki satisfiyati 12 milyon liradan basliyor.

BIR DE ÜRDÜN ÇAMURU VAR

Lüks semtlerdeki eczanelerde satilan tek dogal ürün Azerbaycan çamuru degil. Ürdün'de bulunan 'Ölü Deniz' isimli kaplicalardan çikarilan bir çamur çesidi daha var. Içinde potasyum, magnezyum, klorid, kalsiyum ve sodyum gibi minarellerin bulundugu dogal çamur, hücre zarini kuvvetlendiriyor. Böylece hem bayan ve hem erkeklerin özellikle siyah nokta problemini kökünden çözdügü ileri sürülüyor. "Ölü Deniz Çamuru" boyutlarina göre 45-95 milyon lira arasinda degisen fiyatlarla satiliyor.

Öner ÖNGÜN /Sabah
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası