Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Sosyete çamura batmayi seviyor

Lüks semtlerdeki eczanelerde su siralar en çok 'çamur' satiliyor. Azerbaycan ve Ürdün'den gelen özel çamurlar cilt bakimi ve selülit tedavisinde kullaniliyor.

Basta cilt güzelligi olmak üzere birçok soruna iyi geldigi ileri sürülen Azerbaycan ve Ölüdeniz çamurlari eczane ürünü haline geldi. Ilkinin sisesi 12, ikincisininki ise 45 milyon.

Sosyete çamura bulandi

Her gün yeni yeni karisimlar ve yeni dogal ilaçlarin kesfedildigi, alternatif tip ürünlerinin revaçta oldugu bu günlerde, 'birçok derde deva' oldugu ileri sürülen "Azerbaycan çamuru" eczanelerde yok satiyor. Özellikle Istanbul'un lüks semti Nisantasi'ndaki eczanelerin en çok sattigi ürünlerden olan bu çamur, Azerbaycan'in volkanik daglarindan toplanip küçük siselere dolduruluyor.

BIR SISESI 12 MILYON LIRA

Içinde iyot, brom, çinko, kalay, bakir, manganez, potasyum gibi minarellerin oldugu bu çamur, dogum ve ameliyat lekelerine, dis eti rahatsizliklarina cilt problemlerine, özellikle de selülit ve cilde iyigeliyor.

Selülit ve yüz bakimindaki basarisi ile özellikle bakimli kadinlarin en çok satin aldigi ürünler arasinda yer alan "Azerbaycan çamuru", 45 derece suda isitilip gerekli olan bölgeye masaj yolu ile sürülüyor.Böylece vücuttaki sorun, dogadaki elementler ve minareller sayesinde kisa sürede rahatlayip iyilesme sürecine giriyor.

Azerbaycan çamurunu 2-3 aydir dükkaninda satmaya baslayan Nisantasi Eczanesi'nin sahibi Ahmet Gündogdu, ürünün oldukça büyük bir talep patlamasina sebep oldugunu söyledi. Aralarinda ünlü isimlerin de oldugu birçok kadinin satin aldigi bu çamurun Nisantasi Eczanesi'ndeki satisfiyati 12 milyon liradan basliyor.

BIR DE ÜRDÜN ÇAMURU VAR

Lüks semtlerdeki eczanelerde satilan tek dogal ürün Azerbaycan çamuru degil. Ürdün'de bulunan 'Ölü Deniz' isimli kaplicalardan çikarilan bir çamur çesidi daha var. Içinde potasyum, magnezyum, klorid, kalsiyum ve sodyum gibi minarellerin bulundugu dogal çamur, hücre zarini kuvvetlendiriyor. Böylece hem bayan ve hem erkeklerin özellikle siyah nokta problemini kökünden çözdügü ileri sürülüyor. "Ölü Deniz Çamuru" boyutlarina göre 45-95 milyon lira arasinda degisen fiyatlarla satiliyor.

Öner ÖNGÜN /Sabah
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası