Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Çevreci protestocu yasamini yitirdi.

Fransa'da nükleer atik dolu bir treni durdurma girisiminde bulunan protestocu yasamini yitirdi.

Kimligi açiklanmayan 23 yasindaki protestocu, raylar üzerine yatarak Almanya'ya gitmekte olan treni engellemeye çalisiyordu. Makinistin fren yaptigi, ancak basarili olamayarak protestocunun bacagini kopardigi belirtiliyor. Ilk müdahalesi olay yerinde yapilan protestocunun, ameliyat için yakinlardaki bir hastaneye kaldirilirken öldügü belirtiliyor.

Trendeki 175 ton nükleer reaktör atik, Fransa'da islendikten sonra Almanya'ya geri gönderiliyordu. Atigin depolanacagi Gorleben'de cumartesi günü 4 bin 500 kisi protesto gösterileri düzenlemisti. Almanya'daki nükleer karsiti kampanyacilar, Gorleben'deki depolama tesislerinin güvenli olmadigini savunuyor. Trenin buna ragmen yola çiktigini haber alan Fransiz protestocular, pazar günü yavaslatma eylemleri düzenledi. Bu gruplardan biri kendilerini raylara zincirleyerek treni 2 saat kadar geciktirdi.

Ülkenin dogusundaki Avricourt yakinlarinda meydana gelen ölümcül kaza sirasindaysa bir diger grup, raylara yatarak treni durdurmaya çalisiyordu. Trenin sahibi olan Fransiz SNCF demiryolu sirketinden bir yetkili, verdigi demeçte, makinistin duramadigini gören diger protestocularin zamaninda uzaklastigini, ancak birinin raylarin üzerinde kalmaya devam ettigini söyledi.

Fransa ve Ingiltere'yle yapilan anlasmalar geregi Almanya bu iki ülkeye islenmek üzere nükleer atik gönderiyor. Anlasma geregi Almanya, islenmis atiklari geri almaya mecbur.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası