Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Kalp hastaliklarinin altin reçetesi

ABD'de yasayan dünyaca ünlü kalp cerrahi Mehmet Öz, kalp ve damar hastaliklarindan korunmak için çesitli tavsiyelerde bulundu.

Kalp sagligi için hafta en az 3 kez 20 dakika egzersiz yapmanin önemini vurgulayan Dr. Mehmet Öz, en az 7 saat uykunun da sart oldugunu belirtti.

Dr. Öz, kalp ritmini düzene sokmak için haftada 3 porsiyon balik ve günde yaklasik 30 gram ceviz yemenin faydali oldugunu kaydetti.

Dr. Mehmet Öz'ün kalp için önerdigi 6 püf noktasi söyle:

1- Egzersiz:Her türlü fiziksel faaliyet LDL (kötü kolesterol) seviyesini düsürür, HDL (iyi kolesterol) seviyesini artirir, kalbi kuvvetlendirir. Optimal saglik için haftada en az 3 kez 20 dakika kalp ve damar faaliyetini artirici egzersiz yapmak gerekir.

2- Balik, findik ve ceviz:
Balik, findik ve ceviz gibi omega-3 (iyi yaglar) yag asitleri yüksek gidalar, kandaki trigliserid seviyesini düsürür, kalp ritmini istikrara sokar. Yeterince omega-3 almak için haftada 3 porsiyon balik ve günde yaklasik 30 gram ceviz yemek gerekir.

3- Iyi uyku: 7 saatten az uyku damar yaslanmasini ve kalp krizi riskini artirir. Her gece deliksiz en az 7 saat derin uyku uyumak gerekir.

4- Sigara: Kalitsal etkenlerin kalbi nasil etkiledigini kontrol etmek olasi degil, ancak yasam tarzi karari önemli. Sigara ve tütün sadece kalp krizi riskini artirmakla kalmiyor, diger hastaliklara da davetiye çikariyor.

5- Stres:Stres kalp hastaliklarinin en çok önlenebilir nedeni. Stresi rahatlama yoluyla azaltmaya çalismak ve meditasyon kalp sagligini korur.

6- Testler: Kalp krizi riskini azaltmak için vücut degerlerini bilmek önemli. Kolesterol, tansiyon ve fiziksel (EFOR- en yüksek kalp ritmi seviyesi ve dinlenmedeki seviye) testler doktorlarin saglayacagi danismanlik için gerekli.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası