Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Hastaneler, ölüme terk etti

Baskent'te saglik skandali! Ankara'da ölüm döseginde olan hastaya hasteneler kapisini kapatti. 'Ameliyat olmazsa ölür' teshisli hastaya kimse 'yerimiz yok' diyor....

Ankara'da bugün saglik rezaleti yasandi. SSK Hastanesi doktorlarinca 'ameliyat edilmezse ölür' teshisi konan hasta 'yer olmadigi' gerekçesiyle hastaneye kabul edilmedi. Hasta diger hastanelere de kabul edilmeyince, Baskent saglik rezaletine sahne oldu. SSK'ya alinmayan acil durumdaki hasta, SSK'nin disinda Hacettepe, Numune, Ibn-i Sina, Ankara ve Gazi Hastaneleri'nin acil servislerine götürüldü. 12 saat hastane hastane dolastirilan SSK'li hastanin yakinlarina tüm hastanelerden 'yerimiz yok' cevabi verildi.

60 yasindaki Ümüs Gürkan, dün aksam saat 22.30 siralarinda karin agrisiyla damadi Ayhan Yildirim ve kizi Mürvet Gürkan tarafindan SSK Diskapi Hastanesi Acil Servisine kaldirildi. SSK Acil'de doktorlar tarafindan hastaya 'Bagirsak iltihabi ve bagirsak dügümlenmesi' teshisi konularak 'Acilen ameliyat olmazsa hastaniz ölür' uyarisinda bulunuldu. Ancak doktorlar, 'Hastanemizde yerimiz yok' diyerek, SSK'li olmasina ragmen hastayi alamayacaklarini bildirdiler. Bunun üzerine damadi ve kizi saat 23.00'dan itibaren hastayi ameliyat ettirebilmek için hastane aramaya basladi. Damat Yildirim, hastayi sirasiyla Ankara Hastanesi, Hacettepe Hastanesi, Numune Hastanesi, Ibn-i Sina Hastanesi ve Gazi Hastanesi'ne götürdüklerini, ancak tüm hastanelerin 'yer olmadigi' gerekçesiyle hastayi geri çevirdigini anlatti. Yildirim, son olarak Gazi Hastanesi'ne geldiklerinde de ayni gerekçenin bildirilmesiyle hastanin sedye üzerinde kendinden geçtigini belirtti.

BAKAN'IN 'HIÇBIR HASTA ACILDEN GERI ÇEVRILMEYECEK' SÖZLERI

Saglik Bakani Recep Akdag'in 'Hiçbir hasta acil servisten geri çevrilmeyecek' seklindeki sözlerinin ne kadar geçerli olduguna bir örnek teskil eden talihsiz hasta ve yakinlarinin yasadiklari, hastane önünde bekleyen vatandaslarin da tepkisine yol açti. Hastasini hiçbir hastaneye kabul ettiremeyen çaresiz damat Ayhan Yildirim, IHA'yi arayarak yardim istedi. Kameralari karsisinda gören hastane personeli, öncelikle sedye üzerinde yatan hastanin görüntülenmesini engellemeye ugrastilar. Tüm engellemelere ragmen görüntü alindigini farkeden yetkililer, hastayla yakindan ilgilenildigini belirterek, tüm tetkiklerin yapildigini ve hastanin acil servise alindigini bildirdiler. Yetkililer, hastanin sedye üzerinde bekledigi yerin 'müsahede' odasi oldugunu ileri sürünce, hasta yakinlarinin tepkisiyle karsilastilar. Söz konusu yerin danisma odasi niteliginde acil servise giris ve çikis noktasinda bulunan ayak altindaki bir yer oldugunun görülmesiyle hastane önünde uzun süre tartisma yasandi. Önce 'yerimiz yok' denilerek kabul edilmeyen hasta, daha sonra kabul edilerek acil servise yatirildi. Hastayi hiçbir hastanenin kabul etmemesi karsisinda çaresiz kalan damat Yildirim, yasadigi rezaleti söyle aktardi:

"Dün aksam 22.00'den beri hastane hastane dolastiriyoruz. Hastamizi hiçbir hastane kabul etmedi. Hastamiz sigortali oldugu için önce sigorta hastanesine götürdük. 'Yerimiz yok' denilerek hastamizi almadilar. Diger hastaneler de 'yerimiz yok' diyerek geri çevirdi. Saglik Bakanligi'miza sunu iletmek istiyorum; 'Hiçbir SSK'li hasta hastanemizin kapisindan dönmeyecek' deniliyor. Fakat bizim hastamiz hastane hastane dolasiyor. Herhangi bir sonuç alamadik. Doktorlar 'Ameliyat olmazsa ölür' diyor. Fakat 'yerimiz yok' diyerek almiyorlar."

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: 0 RH +
Ankara Yüksek İhtisas Koru Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05530894747

ACİL Girmeden önce lütfen arayınız. 0 RH POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 9/18/2019 5:33:17 AM
Seyhmus Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Ankara Hacettepe Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05372932862

Acil Acil Düzenli kana ihtiyaç var. *Gelmeden önce arayınız. B RH POZİTİF GRANÜLOSİT KAN Sağolun.

Tarih: 9/18/2019 5:21:56 AM
İlayda Özen
  Aranan Kan: AB RH -
Karabük eğitim ve araştırma hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05435997959

yoğum bakımda yatmakta olan hastz için acil kana ihitiyaç vardır

Tarih: 9/10/2019 8:46:26 PM
Hacer Işık
  Aranan Kan: B RH -
Malatya Turgut Özal tıp merkezi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05541363389

İlik nakli olan 6 çocuk annesi şadiye Eroğlu'nun acil B rh(_) ve 0 rh(_) kana ihtiyaç vardır lütfen yardımcı olur musunuz

Tarih: 9/7/2019 1:45:03 AM
Şadiye Eroğlu
  Aranan Kan: AB RH +
KARTAL KOSUYOLU Kalp Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05052053665

ACİL KAN LAZIM AB RH POZİTİF GELMEDEN ÖNCE ARAYINIZ.

Tarih: 8/31/2019 6:13:02 AM
MUSTAFA Turhan
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası