Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Yürüyün

Doç. Dr. Levent Köstem ve Dr. Aylin Çeçen Aksu' nun hazirladiklari el kitabinda yürüyüs yapmanin faydalarini 24 madde halinde siraladi.

"Kan akimini ve kan damarlarinin miktarini artirarak, dolasimi iyilestirir, kalp-damar ve beynin damarsal hastaliklari riskini azaltir. Kalp kasi dahil, vücut kaslarini kuvvetlendirerek, daha etkin çalismalarini saglar, Egzersiz ve stres durumunda tansiyonda olusan yükselmeyi azaltir. Kan basincini düzenler. Kalp kasinin yan damarlardan beslenmesini destekler. Böylece kalbin ana damarlarinda olusacak tikanikliklarin verecegi zarari azaltir. Sismanlik riskini azaltir. Sindirimi kolaylastirir. Beyine oksijen saglanmasini artirarak, zihinsel keskinlik ve yaratici düsünce potansiyelini yükseltir.

Lenfatik dolasima yardimci olur. Egzersiz sirasinda ve sonrasinda metabolizmayi uyarir. Solunumsal kapasiteyi ve aerobik gücü artirir.

Büyümeyi ve travma sonrasi toparlanmayi olumlu etkiler. Kan yaglarinin (trigliserid) düzeyini düsürür. HDL/LDL (iyi huylu-kötü huylu kolestrol) dengesini düzenler. Koordinasyona olumlu etki yapar.

Eklem ve kaslarin esnekligini artirarak, bel ve boyun agrilarini hafifletir. Kemiklerin sertlesmesini ve kuvvetlenmesini saglar. Dayanikliligi artirir. Yorgunluk duyumunu engeller. Uykusuzlugu azaltir, rahatlamaya yardimci olur. Vücudun dogal keyif verici hormonlari olan endorfinlerin salinimini saglar. Yaslanma sürecini geciktirerek, genç görünüm saglar. Morol, özgüven ve iyimserligi artirir."
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası