Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


SSK'nin talebi aileyi sok etti

Lösemi hastaligina yakalanan küçük Esin'i yurtdisina göndermek için toplanan SSK Yönetim Kurulu'ndan onay çikti ancak SSK'nin istedigi bir rapor ailede sok etkisi yapti.

Köse Ailesi, bir yandan mevzuat nedeniyle tedavisi yapilamayan yedi yasindaki kizlari Esin Köse'yi yasatmak için mücadele verirken, diger yandan da kamuoyu baskisiyla Esin'i yurtdisina gönderme karari alan SSK'nin çikardigi bürokratik islemlerle ugrasiyor. Aylardir süren mücadeleye ragmen ortadaki tek gerçek, Esin'in zamaninin giderek daraldigi.

Yasam savasi veren Esin'in yüzü, SSK'ya açtigi davayi kazaninca güldü. SSK, karari temyiz edince, dosya Yargitay'a gitti. Temyizden çikacak sonucu bekleyen SSK, yogun kamuoyu ve medya baskisi üzerine Yönetim Kurulu'nu toplayip, Esin'i yurtdisina gönderme karari aldi. Ancak 'Esin'in hastaliginin Türkiye'deki hastanelerde tedavisinin mümkün olup olmadigi, yurtdisinda tedavi edilip edilmeyecegi' yönünde rapor istedi.

SSK'nin kararini 1 Eylül'de ögrenen Köse Ailesi, rapor talebi üzerine saskina döndü. SSK hastanelerinden rapor almak için kosturan baba Ahmet Köse, SSK Saglik Isleri Genel Müdürü Servet Karahan'in yaptigi açiklamayla ise sok yasadi. Servet Karahan'in, bir televizyon kanalinda 'Esin'in lösemi degil kemik iligi tembelligi hastasi' oldugunu söyledigini belirten

Ahmet Köse, 'Bizim için, 'Gazete gazete dolasacaklarina kizlarinin raporlarini çikarsinlar' diyerek, hakaret etti.

Bizim mücadelemiz Esin için, medyanin destegi de bunun için' dedi. Rapor alabilmek için Marmara Üniversitesi ile Okmeydani Hastanesi arasinda mekik dokudugunu söyleyen Köse, bürokratik islemler yüzünden Esin'in tedavisinin geciktigini belirtti.

Ilik nakli Türkiye'de yapilacak

Esin Köse, tedavi için yurtdisina gönderilmesi halinde bu kez gündeme naklin nasil yapilacagi gelecek. SSK Sigorta Islerinden Sorumlu Genel Müdür Sait Ersoy, Esin'in yurtdisina sadece uygun iligin bulunmasi için gönderilecegini, naklin ise Türkiye'de yapilacagini söyledi. Ilik Bankasi'na kayit yaptirip, uygun iligin aranmasi için talep edilen 2 bin dolarin Köse Ailesi'ne ödenemeyecegini bildiren Ersoy, söyle konustu: 'SSK'nin yurtdisi tedavilerinde ödedigi ücretler belli. Bunlar hastane masraflari, yol masraflari ve harcirah. Mesela Esin'in Amerika'ya gitmesi durumunda günlük 66 dolar, Almanya'ya gitmesi durumunda günlük 134 Mark, Avusturya'ya gitmesi durumunda ise 925 Silin, Isveç'in ise günlük ücreti 429 Isveç Kronu ödenecek.'

Haber: Gül Kireklo
Kaynak: Aksam
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası