Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Acil serviste ürperten uygulama

Günün herhangi bir saatinde yarali olarak acil servise basvuran hastalardan doktorlarin dikis ipi istemesi, vatandaslarin can güvenligini tehlikeye sokuyor.

Devlet hastanelerinin acil servislerinde yasanan ‘dikis ipligi sorunu’ vatandasi bezdirdi.

Yakinlarini hastanelere getirenlere ‘Yaralinizin dikislerini yapabilmemiz için dikis ipi getirmeniz gerekiyor.’ denilmesi hasta ve hasta yakinlarini zor durumda birakiyor.

Hastanelerde sikça yasanan sorunu Cihan Haber Ajansi Muhabiri Harun Çelik, Ankara Egitim Hastanesi'nde yasadi. Çocugunun geçirdigi bir kaza üzerine Ankara Egitim Hastanesi Acil Servisi'ne basvuran Çelik, yasadiklarini söyle anlatti: “Oglum düserek çenesinin altini yardi. Kan akisini durdurmaya çalisarak, çocugumu Ankara Egitim Hastanesi'ne getirdim. Nöbetçi doktor, dikis atilmasi gerektigini söyledi. Ben dikis atilacak diye beklerken, gece vakti elime bir kagit tutusturularak, dikis ipligini bulmam söylendi. Kucagimda yarali bir çocuk hastanenin civarindaki tüm bölgeyi taradim; fakat bir eczane bulamadim. Tekrar hastaneye döndüm. Doktorlara dikis ipligi alabilecegim açik bir yer bulamadigimi belirterek, "Çocuguma dikis atilmasi için benim ip bulmam sart mi? Burada hiç mi ipiniz yok?' diye sordum. Doktor, ‘Hastana dikis atilmasini istiyorsan, ip bulup geleceksin. dedi." seklinde konustu. Daha sonra açik bulabilecegi eczaneyi tarif ettiklerini belirten Çelik, “Dikis atilmasi gereken çocugumla birlikte gece vakti yeniden hastaneden çiktim. Daha sonra çocugumun aglamalarina dayanamayarak özel bir hastaneye gitmek zorunda kaldim." dedi.

Ankara Egitim Hastanesi’nden Dr. Isfendiyar Karamustafa, uygulamayi savunarak sunlari söyledi: “SSK'li hastalara bakmaya basladiktan sonra bu sorunu daha sik yasiyoruz. Her hizmetin bir karsiligi olmali. SSK'lilara bakmanin karsiligi olan ödemeler geç yapiliyor. Nakit para girisi olmayinca bu tür aksakliklar yasiyoruz.

Kaynak: Zaman
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası