Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


En iyi diyet yöntemi meyve yemek

Zayiflama uzmanlari yaz mevsimiyle birlikte pazarlari renklendiren mevsim meyvelerinin, obezlerin diyet yapmasinda büyük kolayliklar saglayacagini belirtiyorlar.

Uzmanlar, yaz aylariyla birlikte pazarlari renklendiren mevsim meyvelerinin, obezlerin diyet yapmasinda büyük kolaylik saglayacagini belirtiyor.

Meyveleri seven; ancak asiri kilolarindan sürekli olarak yakinanlar, 12 günlük meyve diyeti ile kilolarindan saglikli zayiflamayla kurtulabilirler. Uzmanlar, obezlerin buzdolabini mevsim meyveleriyle doldurmasi tavsiyesinde bulunarak sunlari ögütlüyorlar:

"Seftali, karpuz, kavun, kayisi, kiraz, elma, çilek, üzüm gibi meyveler, gün içerisinde kaybedilen su ve mineral tuzlari geri kazandiriyor. Genç ve güzel kalmaniz için gerekli vitamin ve anti-oksidanlari bol miktarda içeren meyveler, lif açisindan da zengin olduklarindan bagirsak sisteminiz düzene girebilir.

Böylece vücudunuzdaki toksinleri, yani zararli maddeleri rahatlikla disari atabilirsiniz. Meyve diyeti ile hem fazla kilolarinizdan kurtulup, hem de saglik ve güzellik kazanacaksiniz."

Uzmanlara göre, diyetin ilk 3 gününde yesil elma, az olgunlasmis muz, kivi, armut, ananas, salatalik gibi yesil meyve ve sebzeler yenilebilir. Az miktarda seker ve lif içeren bu meyveler, yeni beslenme düzenine yavas yavas alismayi sagliyor. Böylelikle ani beslenme degisikliginin neden oldugu kabizlik ve siskinlige maruz kalinmiyor.

TÜM MEYVELER

Diger 3 günde kayisi, seftali, kavun, pembe greyfurt, portakal ve musmula gibi vitamin ve seker açisindan zengin sari meyvelerle agirlikli beslenilebilir.

Bundan sonraki 3 gün boyunca diyette karpuz, çilek, visne, kirmizi üzüm gibi kirmizi meyveler agirlikta olacak. Son üç gün boyunca ise tüm meyvelerden karisik olarak yenilebilir. Ayrica 3 degisik meyve kokteyli de tatli ihtiyacini karsilamaya yardimci olacak.

Yesil Elma: 100 graminda sadece 38 kalori bulunuyor. Elmayi kabuklariyla birlikte yemek, dis etlerine masaj yapip saglikli kalmasini sagliyor.

Muz: 100 graminda 65 kalori var. Enerji veriyor, olgunlastikça sindirim güçlesiyor, kas kramplarini engelliyor.

Kivi: 100 graminda yalnizca 44 kalori var. Kivi ve portakal C vitamini ve lif içeriyor, bagirsaklari yumusatip sindirimi kolaylastiriyor.

Armut: 100 graminda sadece 35 kalori bulunuyor. Bagirsak hareketlerini düzenliyor ve sinirleri yatistiriyor. Olgunlasmamissa siskinlik yapabilir.

Limon: 100 gram limon suyunda yalnizca 6 kalori bulunuyor. C vitamini ve bagisiklik sistemini güçlendiren "anti-oksidanlar" içeriyor.

Ananas: 100 graminda yalnizca 40 kalori bulunuyor. Sindirim sistemine yardimci olan enzimler içeriyor.

Kaynak: www.mynet.com
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası