Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


En iyi diyet yöntemi meyve yemek

Zayiflama uzmanlari yaz mevsimiyle birlikte pazarlari renklendiren mevsim meyvelerinin, obezlerin diyet yapmasinda büyük kolayliklar saglayacagini belirtiyorlar.

Uzmanlar, yaz aylariyla birlikte pazarlari renklendiren mevsim meyvelerinin, obezlerin diyet yapmasinda büyük kolaylik saglayacagini belirtiyor.

Meyveleri seven; ancak asiri kilolarindan sürekli olarak yakinanlar, 12 günlük meyve diyeti ile kilolarindan saglikli zayiflamayla kurtulabilirler. Uzmanlar, obezlerin buzdolabini mevsim meyveleriyle doldurmasi tavsiyesinde bulunarak sunlari ögütlüyorlar:

"Seftali, karpuz, kavun, kayisi, kiraz, elma, çilek, üzüm gibi meyveler, gün içerisinde kaybedilen su ve mineral tuzlari geri kazandiriyor. Genç ve güzel kalmaniz için gerekli vitamin ve anti-oksidanlari bol miktarda içeren meyveler, lif açisindan da zengin olduklarindan bagirsak sisteminiz düzene girebilir.

Böylece vücudunuzdaki toksinleri, yani zararli maddeleri rahatlikla disari atabilirsiniz. Meyve diyeti ile hem fazla kilolarinizdan kurtulup, hem de saglik ve güzellik kazanacaksiniz."

Uzmanlara göre, diyetin ilk 3 gününde yesil elma, az olgunlasmis muz, kivi, armut, ananas, salatalik gibi yesil meyve ve sebzeler yenilebilir. Az miktarda seker ve lif içeren bu meyveler, yeni beslenme düzenine yavas yavas alismayi sagliyor. Böylelikle ani beslenme degisikliginin neden oldugu kabizlik ve siskinlige maruz kalinmiyor.

TÜM MEYVELER

Diger 3 günde kayisi, seftali, kavun, pembe greyfurt, portakal ve musmula gibi vitamin ve seker açisindan zengin sari meyvelerle agirlikli beslenilebilir.

Bundan sonraki 3 gün boyunca diyette karpuz, çilek, visne, kirmizi üzüm gibi kirmizi meyveler agirlikta olacak. Son üç gün boyunca ise tüm meyvelerden karisik olarak yenilebilir. Ayrica 3 degisik meyve kokteyli de tatli ihtiyacini karsilamaya yardimci olacak.

Yesil Elma: 100 graminda sadece 38 kalori bulunuyor. Elmayi kabuklariyla birlikte yemek, dis etlerine masaj yapip saglikli kalmasini sagliyor.

Muz: 100 graminda 65 kalori var. Enerji veriyor, olgunlastikça sindirim güçlesiyor, kas kramplarini engelliyor.

Kivi: 100 graminda yalnizca 44 kalori var. Kivi ve portakal C vitamini ve lif içeriyor, bagirsaklari yumusatip sindirimi kolaylastiriyor.

Armut: 100 graminda sadece 35 kalori bulunuyor. Bagirsak hareketlerini düzenliyor ve sinirleri yatistiriyor. Olgunlasmamissa siskinlik yapabilir.

Limon: 100 gram limon suyunda yalnizca 6 kalori bulunuyor. C vitamini ve bagisiklik sistemini güçlendiren "anti-oksidanlar" içeriyor.

Ananas: 100 graminda yalnizca 40 kalori bulunuyor. Sindirim sistemine yardimci olan enzimler içeriyor.

Kaynak: www.mynet.com
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası