Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Televizyon izlemek sismanlatiyor

Yeni Zelandali bir ekip tarafindan yapilan arastirmada, çocuklukta ve gençlikte çok televizyon seyretmenin, eriskinlikte asiri kilo alinmasina neden oldugu bildirildi.

Yeni Zelandali bir ekip tarafindan yapilan arastirma, The Lancet saglik dergisinde yayimlandi. Arastirmada çok televizyon seyretmenin, vücut egzersizleri yapilmamasi, seker ve soda tüketimi gibi aliskanliklari kazandirdigi belirlendi ve bunlarin uzun vadedeki sonuçlari üzerinde duruldu.

HASTALIK RISKLERINI DE YÜKSELTIYOR

Bu konuyu inceleyen Yeni Zelanda’daki Dunedin Üniversitesi doktorlarindan Robert Hancox ve ekibi, Otago bölgesinde dogan 1000 kisiyi 26 yasina kadar izledi. Arastirmada, çocuk ve gençken günde 2 saat ya da daha fazla televizyon izleyenlerin sigara içme, sisman ve yüksek kolesterollü olma riskinin daha çok oldugu ortaya çikti. Bu kisilerde ayrica kalp ve solunum rahatsizliklariyla da karsilasabildikleri belirlendi.

Arastirmada, günde 2 saatten fazla televizyon seyreden 26 yasindaki bu gençlerden yüzde 17’sinin asiri kilolu oldugu, yüzde 15’inin kolesterol seviyesinin çok yüksek oldugu, yüzde 17’sinin tütün ürünleri tükettigi belirtildi.

ÇOCUKLARI HEDEFLEYEN BESIN REKLAMLARI YASAKLANMALI

Arastirmayi degerlendiren Boston’daki Harvard Tip Okulu Çocuk Doktoru David Ludwig, arastirmanin çocuklari hedef alan besin reklamlarinin yasaklanmasinin dogru oldugunu gösterdigini ifade etti. David Ludwig, “Bu arastirmayla, çocuklukta televizyon izlemeyi sinirlandirmaya yönelik önlemlerin ve beslenmeyle ilgili çocuklara yönelik reklamlarin yeni bir nesil obez olmadan önce yasaklanmasinin dogru oldugu ortaya çikti” dedi.

Doktor Ludwig, tütün reklamlarinin yasaklanmasinin bunun ilk örnegi oldugunu da vurguladi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası