Saglik Bakanligi'nin bir süredi">
Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Aile hekimleri 4 bin hastaya bakacak

Saglik Bakanligi'nin bir süredir üzerinde çalistigi, "Aile Hekimligi Pilot Uygulamasi Kanun Tasarisi" Meclis Baskanligi'na gönderildi. Peki tasarida neler var?

Saglik Bakanligi'nin bir süredir üzerinde çalistigi, "Aile Hekimligi Pilot Uygulamasi Kanun Tasarisi" Meclis Baskanligi'na gönderildi.

Tasariya göre, pilot uygulamada görev alacak hekimler en az bin, en çok 4 bin kayitli hastaya bakacak. Aileler, bakanligin belirledigi sürenin dolmasiyla birlikte hekimini degistirme imkanina da sahip olacak ve verilen saglik hizmetlerden dolayi para talep edilmeyecek.

Aile Hekimligi Yasa Tasarisi, 3 maddeden olusuyor. Tasarida, hekim ile birlikte hemsire, ebe ve saglik memuru da aile sagligi elemani alarak sayiliyor.

Düzenlemeye göre Saglik Bakanligi, 657 sayili Devlet Memurlari Kanunu ile diger kanunlarin sözlesmeli personel çalistirilmasi hakkindaki hükümlerine bagli olmaksizin, sözlesmeli olarak çalistirmaya veya bu nitelikteki bakanlik personelini aile hekimligi uygulamalari için görevlendirmeye yetkili olacak.

Saglik Bakanligi gerekli gördügü durumlarda kamu görevlisi olmayan uzman tabip, tabip ve aile saglik elemanlarini Maliye Bakanligi'ndan izin alarak sözlesmeli olarak çalistirabilecek. Sözlesmeli olarak çalisan aile saglik elemanlari, kurumlarindan ücretsiz izinli sayilacak.

Bu personel istedigi takdirde eski görevine dönebilecek ve derece kaybina ugramayacak. Ancak, kadroya bagli olarak görev yapan ve Saglik Bakanligi tarafindan aile hekimi olarak görevlendirilenlere, döner sermayeden ek ödeme yapilmayacak.

Edip Ali Yavuz/Zaman
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası