Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Ögrenme Bozuklugu

Psikologlar Dernegi Izmir Subesi Baskani Doç. Dr. Banu Çengelci Özeke, ögrenme bozuklugu sorunu olan çocuklarin ihtiyaç duydugu egitimin okul içinde yapilmasi gerektigini belirterek, ancak okullarin büyük bir bölümünün gerek araç, gereç, gerekse egitim uzmani yönünden özel egitim vermeye hazir olmadigini söyledi.

Sinif ögretmenlerinin bu tür çocuklari egitmede yetersiz olduklarini kaydeden Psikologlar Dernegi Izmir Subesi Baskani Doç. Dr. Banu Çengelci Özeke, bu konuda egitilmis uzmana ihtiyaç duyuldugunu anlatarak, üniversitelerin soruna çözüm amaciyla sertifika programlari düzenlemelerini önerdi.

Alsancak Özel Egitim Yetkilisi Çagatay Erten de Türkiye’de her ilkögretim okulunda yüzde 3-7 arasinda ögrenme bozuklugu sorunu olan çocuklarin bulundugunu, bu oranin varostaki okullarda daha da artabildigine isaret etti. Erten, devletin bu konuya acilen çözüm bulmasini istedi.

Erten, üniversitelerde ivedilikle özel egitim uzmani yetistiren bölümler olusturulmasini, kisa vadeli çözümlerin de hemen uygulamaya konulmasini isteyerek, sunlari söyledi: “Bu çocuklarin 4 yil bekleme gibi bir lüksleri yok. Bölümler olusturulana kadar bir yillik sertifika programlari düzenlenerek, Türkçe, Matematik, sinif ve rehber ögretmenler bu programa alinmalidir. Bu egitimde basarili olan ögretmenler, hemen istihdam edilmelidir.”


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası